Výtvarná soutěž pro děti a dospívající s diabetem

Společnost Novo Nordisk vyhlásila další kolo výtvarné soutěže pro děti a dospívající s diabetem. Letošní téma zní: Moji nejlepší kamarádi a kamarádky. Uzávěrka soutěže je 23. října.

Výtvarná soutěž pro děti a dospívající s diabetem

“Rádi bychom Vás opět srdečně pozvali k účasti ve výtvarné soutěži pro děti a dospívající s diabetem. Již jedenáct let nám posíláte krásné obrázky, které udělaly radost nejenom nám ve společnosti Novo Nordisk, ale i dalším lidem, kterým jsme je ukázali v rámci kongresů pediatrů a diabetologů, výstavy v Senátu ČR a malých vernisáží po celé republice. Některé z vašich obrázků se dokonce objevily v edukační publikaci o diabetu „Diaorbis pictus“, kterou z vašich obrázků sestavily paní doktorky MUDr. Brázdová a MUDr. Vávrová,” uvádí na svých stránkách společnost Novo Nordisk a k letošnímu zadání dodává: “Letos nám namalujte, co pro vás přátelství znamená, jak nejraději trávíte čas se svými kamarády, vaše společné zážitky a dobrodružství. Nebo nám můžete namalovat, co byste si přáli se svými kamarády a kamarádkami zažít.

Proč se zapojit do výtvarné soutěže?

Výtvarná soutěž má nabídnout dětem a mladým lidem příležitost vyjádřit i obtížně vyslovitelné pocity a pomoci ostatním pochopit, jaké je to žít s diabetem.

Soutěž proběhne v těchto kolech:

• Série místních soutěží (dětské tábory) – vítězná díla se posílají do národní soutěže

• Individuální kategorie dle věku – obrázky zasílají jednotlivci do národní soutěže

Soutěž je rozdělena do tří věkových kategorií:

4-7 let, 8–11 let a 12–18 let. Je určena všem dětem a dospívajícím s diabetem. Obrázky přihlášené ve věkové kategorii 8 – 18 let musí doprovázet krátký text o obrázku – pohádka. U věkové kategorie 4–7 let krátký text o uměleckém díle velmi uvítáme!

Jak se přihlásit?

Zákonný zástupce dítěte vyplní jménem soutěžícího přihlášku. Každý přihlášený obrázek musí být opatřen jménem, adresou a úplnými informacemi včetně názvu kresby. Tyto údaje jsou nutné, aby bylo možné soutěžícího identifikovat a kontaktovat. Přihlášku si můžete stáhnout zde.

Obrázky můžou být vytvořené různou technikou (na čtvrtku ve formátu A4 nebo A3).

Posílejte je nejpozději do 23. října 2019 na adresu:

Výtvarná soutěž
Novo Nordisk s.r.o
Evropská 33c
160 00, Praha 6

Vítězové národní soutěže budou pozvání na slavnostní předávání cen, které se koná v prosinci v prostorách Písecké brány, Praha 6 – Hradčany.

Soutěž je pořádána ve spolupráci se Sdružením rodičů a přátel diabetických dětí v ČR.

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na