Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!
Zdroj: Filip Matušínský

V aktuálním čísle časopisu DIAstyl lékařka kliniky diabetologie IKEM MUDr. Zuzana Hladíková vysvětlí, jaké jsou příznaky syndromu vyhoření při diabetu a poradí, jak se s náročnou situací co nejlépe vypořádat a kde hledat pomoc. Zpěvačka a MISS Jitka Boho zase prozradí tajemství své štíhlé postavy a poradí tipy, jak si i při každodenním shonu najít čas na cvičení.

MUDr. Klára Sochorová se tentokrát zaměřila na přesnost měření senzorů (CGM). V článku se dozvíte, proč mají senzory ve svém měření zpoždění a co všechno může snižovat jejich přesnost.

S předsedou České diabetologické společnosti a vedoucím lékařem Diabetologického centra VFN prof. MUDr. Martinem Prázným, CSc., Ph.D. jsme si povídali o současných nejmodernějších trendech v léčbě diabetu 1. a 2. typu i o tom, jak mohou moderní technologie a umělá inteligence pomoci při léčbě cukrovky.

Naše čtenářka paní Vlasta Herníková popíše, jaké byly její začátky, když jí diagnostikovali cukrovku 2. typu a prozradí, jak zvládá dodržovat pravidla léčby i zdravého životního stylu nyní. Mistryně světa v jachtingu a diabetička 1. typu Lucie Košatová v rozhovoru popíše, jak i při cukrovce zvládá tento náročný sport a jak se jí při něm daří udržet dobrou glykemii.

Jaké jsou přínosy užívání léčivých medicinálních hub, jsou vhodné při léčbě diabetu a mohou ovlivnit glykemii? Této tematice se ve svém článku věnuje lékařka MUDr. Mgr. Sylvie Špitálníková, Ph.D. Jak se správně vážit a na co všechno se při redukci tělesné hmotnosti zaměřit objasní lektorka organizace STOB Ing. Hana Pávková Málková.

Zima je vhodným obdobím, kdy začít se saunou. O pravidlech správného saunování i o tom, proč je důležité správně se po sauně zchladit či zda je vhodné během sauny konzumovat jídlo, jsme si povídali s odbornicí na wellness s Mgr. Zuzanou Klofandovou.

A to zdaleka není vše! Přejeme vám příjemné čtení a nechte se u nás inspirovat – například skvělými tipy, jak pomocí běžných potravin vylepšit paměť a činnost mozku nebo recepty na odlehčené obědy, které vás v zimě zahřejí.

Tak neváhejte a pořiďte si zvýhodněné předplatné časopisu DIAstyl, více informací najdete na stránkách společnosti SEND.

 

1072

Diskuze k článku