Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

V aktuálním čísle časopisu DIAstyl odborníci ze zdravotnické záchranné služby vysvětlí, jaká jsou pravidla pro poskytnutí první pomoci a objasní specifika pro poskytnutí první pomoci při diabetu. Vendula Pizingerová, zakladatelka nadačního fondu Kapka naděje, promluvila o své rodině a o tom, jak zvládá výchovu svých dvou synů.

Lékařka kliniky diabetologie IKEM MUDr. Klára Sochorová se tentokrát zaměřila na aktuální technologickou novinku – senzor Dexcom G7. Můžete se tak dozvědět informace týkající se specifik tohoto senzoru včetně možností jeho kompatibility či stahování dat.

Jak ani během podzimu či nadcházejících vánočních svátků nezapomenout pečovat o své duševní zdraví, poradí lékařka z organizace LOONO. Odbornice z organizace STOB Ing. Hana Pávková Málková zase prozradí, jak se během svátečního období vyhnout zbytečnému přejídání a užít si svátky v klidu a bez výčitek z jídla.

Diabetik 1. typu Hynek Bačík čtenářům popíše, jak zvládl pěšky s batohem na zádech ujít za pět měsíců celkem 4250 km dlouho trasu známou jako Pacific Crest Trail. V rozhovoru prozradí, jak řešil hypoglykemii, úpravu inzulínového režimu či uchovávání inzulínu. Sportovec Adam Korecký zase prozradí, jak zvládnul absolvovat extrémní běžecky závod Beskydská sedmička, ve kterém se umístil na skvělém 6. místě! Dozvíte se, zda běhá s inzulinovou pumpou a co jí, aby se ideálně hypoglykemii zcela vyhnul.

Jak zvládnout dospívání a pubertu u diabetiků 1. typu? V čem je toto období specifické, s čím by měli rodiče počítat a jak ideálně posílit mentální zdraví svých potomků? Na tyto otázky se v článku zaměří dětský diabetolog MUDr. Jaroslav Škvor, CSc.

S lékařkou MUDr. Hanou Krejčí Ph.D., jsme si povídali o nově vzniklém programu DiaMáma, který se zaměřuje na edukaci těhotných diabetiček. Program se snaží poskytnout komplexní informace o léčbě i výživě během těhotenství, ovšem tipy na zdravé recepty se mohou na webových stránkách programu inspirovat všichni čtenáři zaměřující se na zdravý životní styl.

A to zdaleka není vše! Přejeme vám příjemné čtení a nechte se u nás inspirovat – například skvělými tipy, jak pomocí jídla posílit zdraví svých očí nebo recepty na chutné a zdravé cukroví.

Tak neváhejte a pořiďte si zvýhodněné předplatné časopisu DIAstyl, více informací najdete na stránkách společnosti SEND.

 

679

Diskuze k článku