Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

V aktuálním čísle časopisu DIAstyl lékařka kliniky diabetologie IKEM MUDr. Klára Sochorová poradí, jak zvládnout přechod z dětské diabetologie na dospělé pracoviště. Nutriční terapeutka Pavla Janovská prozradí, jak jíst správně během dne s ohledem na náš cirkadiánní rytmus.

Studentka a současná MISS Justýna Zedníková v rozhovoru prozradí, jak si udržuje štíhlou postavu a zda drží nějakou dietu. Diabetik 1. typu Patrik Sieber zase čtenářům popíše, jak to vypadalo, když se účastnil evropského šampionátu ve Francii ve hře famfrpál.

Psycholožka Mgr. Judita Konečná popíše, jak se s blízkými přáteli či spolupracovníky bavit o diabetu a jak předcházet nepříjemným situacím. Dagmar Skalická, diabetička 2. typu, popíše, jak cukrovka ovlivnila její stravování a životní styl a zda je podle ní edukace pacientů dostatečná.

Jak se stravovat při diabetu a celiakii? Jsou tyto dvě diety slučitelné? To prozradí nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, DiS. Odbornice na nutriční péči vám také poradí, jaká jsou pravidla správného pitného režimu a čemu se naopak vyhnout. Nutriční specialistka Mgr. Monika Němečková se zase zaměří na nejčastější chyby, které nám brání v hubnutí.

Jak zvládnout hypoglykemii u dětí a jaké jsou její nejčastější příčiny? Na to se v článku zaměří dětský diabetolog MUDr. Jaroslav Škvor, CSc. Lékař očního oddělení Nemocnice Jihlava, MUDr. Vladimír Vávra, zase popíše, jak při diabetu pečovat o zrak a co dělat v případě, že se již objeví nějaké oční komplikace.

A to zdaleka není vše! Přejeme vám příjemné čtení a nechte se u nás inspirovat – například skvělými tipy, jak na podzim posílit svou imunitu nebo recepty na skvělé a zdravé moučníky.

Tak neváhejte a pořiďte si zvýhodněné předplatné časopisu DIAstyl, více informací najdete na stránkách společnosti SEND.

768

Diskuze k článku