Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!
Moderátorka Eva Hecko Perkausová Zdroj: Filip Matušínský

V aktuálním čísle časopisu DIAstyl lékařka kliniky diabetologie IKEM MUDr. Klára Sochorová poradí, jak zvládnout cestování s cukrovkou a co všechno si s sebou sbalit na dovolenou. Nutriční terapeutka Mgr. Bc. Jana Marková zase prozradí, jak nebýt otrokem diet a režimových opatření, které často léčbu diabetu provází.

Poradíme vám také, jak si před létem vybrat kvalitní sluneční brýle i jak chránit svou kůži před sluncem a opalovat se bezpečně. Navíc MUDr. Kateřina Šédová rovněž prozradí, na co se zaměřit při výběru opalovacího krému či jak si zlepšit kvalitu pokožky a co všechno její vzhled ovlivňuje.

Jak se podepsala pandemie covidu-19 na zdraví našich dětí? Na to se v článku zaměří dětský diabetolog MUDr. Jaroslav Škvor, CSc.

Známý bylinkář a neurolog MUDr. Zbyněk Mlčoch nám v rozhovoru prozradí, jaké bylinky vhodné pro prevenci komplikací diabetu si můžeme nasbírat v letních měsících. Vysvětlí také, jak tyto rostliny nejlépe zpracovat i jak příznivě ovlivnit náš střevní mikrobiom.

Jaké čaje jsou vhodné při diabetu a jak si je nejlépe připravit? To vysvětlí farmaceutická laborantka PhDr. Andrea Bukovská, MHA, MPH.

Nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, DiS. vám dá skvělé tipy na výživné, a hlavně zdravé svačinky. Další skvělá kuchařka a nutriční terapeutka Pavla Janovská, DiS., v rozhovoru zase objasní, proč bývá redukce hmotnosti pro diabetiky často obtížnější a co všechno může naše snahy o zhubnutí kazit.

A to zdaleka není vše! Přejeme vám příjemné čtení a nechte se u nás inspirovat – například skvělými tipy, jak se v létě najíst zdravě a kvalitně i mimo domov nebo radami, jak si zacvičit jógu i na cestách.

Zdroj: časopis DIAstyl (obsah nového čísla)

817

Diskuze k článku