Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

V aktuálním čísle časopisu DIAstyl lékařka kliniky diabetologie IKEM MUDr. Klára Sochorová vysvětlí, jak nejlépe řešit hyperglykemii, pokud pacient k léčbě využívá inzulinovou pumpu. Poradíme vám také, jak skoncovat s přejídáním a prozradíme tipy na levné, a přitom zdravé a výživné potraviny.

Známý herec Jaromír Nosek prozradí, jak vznikla jeho láska ke kutilství a popíše, jak probíhal jeho režisérský debut. Čtenářům také odhalí, zda dbá na zdravou výživu či jaké práce si vyzkoušel v koronavirovém období, kdy byla zavřena všechna divadla.

Nutriční specialistka poradí, jaké potraviny si ideálně vybírat při hypoglykemii a popíše, jak se úspěšně poprat s emočním přejídáním, se kterým se potýká čím dál tím více lidí. Psycholožka zaměřující se na osoby s diabetem Mgr. Judita Konečná prozradí, jak na návštěvě zvládnout neodbytného hostitele.

Vrcholová sportovkyně Tereza Jandová prozradí, jak se úspěšně poprala s nově diagnostikovanou cukrovkou, aniž by musela ukončit kariéru úspěšné biatlonistky. Maratonec a diabetik 1. typu Adam Korecký zase popíše, jak zvládá sportovní zátěž i při cukrovce a objasní, jak si během závodů upravuje inzulinový režim. A cestovatelka Zuzana Habáňová představí svůj zajímavý životní příběh, kdy se zbytky zraku procestovala již padesát zemí.

Vrchní sestra Kliniky diabetologie IKEM Bc. Kateřina Čechová prozradí, na co všechno se má pacient zaměřit v případě, kdy si vybírá novou inzulinovou pumpu. Dále vám také poradíme, jak ideálně předejít pozdním komplikacím diabetu.

V rubrice léčivé rostliny se dozvíte, které rostliny mohou skutečně ovlivňovat naši glykemii.

A to zdaleka není vše! Přejeme vám příjemné čtení a nechte se u nás inspirovat – například skvělými tipy na zdravé a sezónní jídla z jablek a dýní nebo recepty na lehké vánoční cukroví.

Elektronickou verzi časopisu si můžete zakoupit za 25 Kč prostřednictvím obchodu Alza media.

Zdroj: časopis DIAstyl (obsah nového čísla)

1455

Diskuze k článku