Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!
Počtěte si v novém čísle časopisu DIAstyl! Zdroj: redakce časopisu DIAstyl

V aktuálním čísle časopisu DIAstyl se věnujeme problematice sportování při diabetu, kdy lékařka kliniky diabetologie IKEM MUDr. Klára Sochorová vysvětlí, jak v průběhu fyzické aktivity upravit množství inzulínu či sacharidů tak, abychom se vyhnuli hypoglykemii. Poradíme vám také, jak účinně zhubnout a prozradíme, jak odhalit včas onemocnění ledvin.

Známá zpěvačka Heidi Janků prozradí, jak si udržuje skvělou kondici i jakým způsobem si dobíjí energii. Popíše nám své stravovací návyky a odhalí, zda si někdy ve svém jídelníčku zahřeší nezdravým jídlem.

Nutriční specialistka vysvětlí, proč je při diabetu obtížnější zhubnout a co dělat, když nás během procesu hubnutí opouští motivace. Vrchní sestra Kliniky diabetologie IKEM Bc. Kateřina Čechová prozradí, co všechno si má pacient nachystat před návštěvou diabetologa i jak vypadá první prohlídka u odborného lékaře.

MUDr. Zuzana Hladíková představí nejčastější gynekologické a urologické potíže při diabetu a popíše, jaké jsou obvyklé příznaky infekce močových cest. Psycholožka Mgr. Judita Konečná prozradí, jak dospívajícímu diabetikovi zjednodušit jeho vstup do dospělosti a také, jak předcházet případným nedorozuměním.

Prozradíme také, jak probíhá léčba zvířete – konkrétně mravenečníkas diabetem 1. typu. Jeho ošetřující lékařka popíše, jakým způsobem a jak často je zvířeti aplikována jeho denní inzulínová dávka. Dozvíme se také, jak probíhá testování nového typu inzulinu i to, jaké změny je dobré udělat v jídelníčku, jestliže se chceme stravovat zdravě a vyváženě.

Představíme vám také novou rubriku s názvem léčivé rostliny, ve které se dozvíte, zda mohou některé rostliny skutečně ovlivňovat glykemii. Svůj zajímavý příběh nám popíše paní Natalia Ševčuk, která pochází z Ukrajiny, odkud před válkou utekla se synem diabetikem 1. typu.

A to zdaleka není vše! Přejeme vám příjemné čtení a nechte se u nás inspirovat – například skvělými tipy na zdravé obědy.

Elektronickou verzi časopisu si můžete zakoupit za 25 Kč prostřednictvím obchodu Alza media.

Zdroj: časopis DIAstyl (obsah nového čísla)

396

Diskuze k článku