Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

V aktuálním čísle časopisu DIAstyl jsme se zaměřili na specifika očkování proti COVIDu-19 u pacientů s diabetem. Pozornost jsme věnovali také problematice různých typů bolusů a vysvětlení toho, při jakých situacích je vhodné tyto bolusy využívat. Dále našim čtenářům představíme přehled nejnovějších aplikací, které výrazně usnadní počítání sacharidů v jídle. Na co všechno se v rámci selfmonitoringu cukrovky zaměřit zase podrobně vysvětlí edukační sestra z pražského IKEMu Bc. Kateřina Čechová.

Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

Herec Pavel Trávníček čtenářům prozradí, jak vzpomíná na natáčení dnes již legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku a vysvětlí, jak se mu natáčelo s některými hereckými kolegy, kteří se potýkali s diabetem.

Rumunská psycholožka Mgr. at Mgr. Cristina Petrut čtenářům poradí, jak v tomto náročném období komunikovat se svými blízkými a zamyslí se nad tím, co všechno nám současná koronavirová pandemie přinesla.

Jak účinně trénovat svou paměť, a to v každém věku, vysvětlí zakladatelka a předsedkyně České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging Ing. Dana Steinová.

Přemýšlíte nad tím, že byste si chtěli pořídit asistenčního signálního psa, který umí rozpoznat hypoglykemii? Paní Zuzana Daušová, vedoucí výcviku psů a ředitelka organizace Helppes, vysvětlí nutné podmínky, které musí diabetik pro pořízení psa splnit, a popíše, jak probíhá výcvik takového psa. Maminka dvou dětí s diabetem Veronika Orságová vysvětlí, proč se pro pořízení signalizačního psa určeného pro diabetiky rozhodli a s čím vším jim tento čtyřnohý asistent pomáhá.

MUDr. Jaroslav Škvor poradí rodičům dětí s diabetem, jak co nejlépe v domácím prostředí zvládnout různá onemocnění a vysvětlí, jak postupovat v případě hyperglykemie u nemocného dítěte. MUDr. Radka Nágelová z Fakultní nemocnice Ostrava přehledně vysvětlí pravidla správného stravování při diabetu 2. typu.

Jaké jsou výhody či nevýhody transplantace slinivky břišní a proč se o této léčbě cukrovky příliš nemluví, popíše lékařka pražského IKEMu MUDr. Zuzana Hladíková.

Jak se žije s diabetem na sousedním Slovensku, odhalí příběh diabetičky 1. typu Martiny Balušíkové. Nutriční terapeutka Zuzana Švédová vysvětlí, jakými bylinkami chutně okořenit jídlo a poslankyně Mgr. Pavla Golasowská čtenářům prozradí, jak se i přes současná omezení udržuje v kondici. A nezapomněli jsme ani na pravidelnou rubriku věnovanou bylinkám, tentokrát se zaměříme na blahodárné účinky kopřivy dvoudomé, kterou je v tomto období nejvhodnější sbírat.

A to zdaleka není vše! Přejeme vám příjemné čtení a nechte se u nás inspirovat – například zdravými recepty na jarní piknik v přírodě nebo skvělými tipy na to, jak snížit v našem jídelníčku množství zkonzumované soli.

Elektronickou verzi časopisu si můžete zakoupit za 25 Kč prostřednictvím obchodu Alza media.

Obsah

Aktuality

Novinky a trendy z celého světa

 

Rozhovor

s hercem Pavlem Trávníčkem

 

Deset tipů

Jak kořenit bylinkami

 

Očkování

Očkování proti COVID-19 při diabetu

 

Hlavní téma

Selfmonitoring diabetiků

 

Hlavní téma

Jednotlivé typy bolusů

 

Psychologie

Komunikace v době pandemie

 

Děti

Jak zvládnout nemoc u dítěte s diabetem 1. typu?

 

Sport

Otužování při diabetu

 

Edukace

Jídelníček diabetika 2. typu

 

Technologie

Aplikace na počítání sacharidů

 

Komplikace

Jak předcházet bolesti kloubů?

 

Odborně

Transplantace slinivky břišní

 

Rozhovor se Zuzanou Daušovou

O výcviku psů pro diabetiky

 

Příběh Veroniky Orságové

„Eliška – čtyřnohý anděl strážce“

 

Edukace

Školáci s diabetem

 

Politika

Rozhovor s Pavlou Golasowskou

 

Reportáž

Jak se žije diabetikům na Slovensku?

 

Rozhovor

Jak efektivně trénovat svou paměť?

 

Osobnosti lékařství

Odkaz geniálního lékaře Galéna

 

Přírodní lékárna

Blahodárné účinky Kopřivy dvoudomé

 

Cvičíme pro zdraví

Začínáme s jógou

 

Výživa

Jak omezit příjem soli

 

Kuchařka

Jarní piknik

 

Dia moučníky

Pečeme zdravěji

 

Čím lidé sladí?

Nejběžnější umělá sladidla

 

Komiks

Hrdinský příběh o diabetu

 

Diář

O nic zajímavého nepřijdete

 

Křížovka

Luštěte o zajímavé ceny

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x