-- reklama --

Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

Vyšlo nové číslo časopisu DIAstyl!

Jarní číslo DIAstylu již zamířilo na stánky a do vašich schránek. Na co se můžete těšit? Hlavní téma je věnované senzorům - MUDr. Jan Šoupal v něm vysvětlí, proč považuje právě senzory za to nejlepší, co může dnešní doba diabetikům nabídnout. MUDr. Katarína Halčiaková zase sledovala četnost hypoglykemií při řízení auta. A samozřejmě jsme nemohli pominout ani současnou hrozbu šířicího se koronaviru a k rozhovoru jsme pozvali předního českého odborníka na epidemie a infekční nemoci, doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph.D. Střízlivě zhodnotil současnou situaci, rizika onemocnění při diabetu a zopakoval, jak se proti nákaze nejlépe chránit.

Nové číslo DIAstylu nabízí také pohled do soukromí mladé modelky Daniely Zálešákové. Asi nikoho nepřekvapí, že i ona má ve své rodině s diabetem zkušenosti a přizpůsobuje tomu i svůj jídelníček. Psycholožka Mgr. Cristina Petrut si připravila rady a povzbuzení pro všechny, kdo se trápí a viní za svou nemoc nebo obezitu. Pozitivní energií vás jistě nabije i rozhovor s Annou Toulovou, která má doma již tři zlaté medaile z mistrovství České republiky v americkém fotbalu. Diabetes 1. typu jí nijak nebrání věnovat se této pro dívku dost netradiční disciplíně s náročnými tréninky.

Pokud patříte spíš mezi rekreační sportovce, nabízíme vám pár tipů, jak aktivně a hlavně zábavně strávit čas v prvních hřejivých jarních dnech. Na některé druhy sportů můžete získat příspěvky od zdravotních pojišťoven. Připravili jsme pro vás přehled, jaké výhody letos pojišťovny nabízejí v souvislosti s diabetem. Představíme vám také stylové a praktické návleky na senzory, dále chytré inzulinové pero Pediq 2.0 nebo Stručné pokyny pro nemocné cukrovkou z roku 1962, které vám zajisté vykouzlí úsměv na tváři. Ve spolupráci se studiem Regeneo jsme zahájil nový seriál o lázeňské léčbě při diabetu, kde se dozvíte vše o místech, kde se diabetes léčí i terapiích, které jsou pro diabetiky vhodné.

A pro všechny kdo plánují tradiční jarní hubnutí připravila nutriční terapeutka Mgr. Marcela Floriánková redukční jídelníček, a Mgr. Zuzana Švédová odlehčené moučníky. Se společností STOB pak můžete zavzpomínat, jak se hublo v České republice za posledních 30 let. Přejeme vám příjemné čtení.

Elektronickou verzi časopisu si můžete zakoupit za 25 Kč prostřednictvím obchodu Alza media.

Obsah čísla:

TÉMA ČÍSLA: SENZORY V POPŘEDÍ ZÁJMU
Rozhovor s MUDr. Janem Šoupalem

ROZHOVOR S EPIDEMIOLOGEM
Koronavirus papírové roušky nezastaví

ODBORNĚ
Hypoglykemie za volantem

CELEBRITY
Rozhovor s modelkou Danielou Zálešákovou

10 DESET TIPŮ
na jarní sporty

REPORTÁŽ
Technologie v diabetologii 2019

PSYCHOLOGIE
Nemá smysl vinit se za diabetes

DĚTI
Preventivní prohlídky mají svůj význam

DĚTSKÁ OBEZITA
Jak se u nás léčí?

SPORT: AMERICKÝ FOTBAL
Příběh Anny, brněnské amazonky

ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY
Jaké benefity připravily pro diabetiky?

CO ZNAMENÁ, KDYŽ SE ŘEKNE…
Žijme s cukrovkou, a ne proti ní

PŘEDSTAVUJEME
ochranné návleky na senzory

RECENZE
Chytré inzulinové pero Pendiq 2.0

RETRO
Pokyny pro pacienty z roku 1962

ROZHOVOR
Jak se žije diabetikům v Indii?

HORMON MELATONIN
Klíč k dobrému spánku

REHABILITACE
Lázeňská léčba při diabetu

CVIČÍME PRO ZDRAVÍ
Proti bolestem bederní páteře

VÝŽIVA
Ohlédnutí za 30 lety hubnutí v ČR

KUCHAŘKA
Recepty pro jarní hubnutí

DIA MOUČNÍKY
Pečeme zdravěji

ČÍM LIDÉ SLADÍ
Rostlinné sirupy (2.)

KOMIKS
Hrdinský příběh o diabetu

 

Náhled časopisu: 

351

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku