Výsledky nejnovějšího průzkumu mezi uživateli inzulínových pump

Z klíčového auditu anglické Státní zdravotní služby (NHS) vyplynulo, že 90% lidí s diabetem 1. typu, kteří k léčbě využívají inzulínovou pumpu, díky ní dosahuje výrazného omezení vzniku hypoglykemií.

Výsledky nejnovějšího průzkumu mezi uživateli inzulínových pump

Průzkum probíhající v letech 2016 – 2017 také ukázal, že průměrní uživatelé inzulínových pump mají nižší hladinu glykovaného hemoglobinu, než osoby s jiným léčebným režimem – například diabetici využívající k léčbě inzulínová pera. Tento průzkum, kterého se zúčastnilo 55 zdravotních středisek z celé Anglie, shromáždil informace zaměřující se na to, jak léčba inzulínovou pumpou ovlivňuje stav diabetu u pacientů.

Inzulinové pumpy používají častěji ženy než muži

Ukázalo se, že devět z deseti uživatelů pumpy splnilo vytyčené cíle týkající se minimalizace hypoglykémií, zatímco sedmi z deseti pacientů se podařilo dosáhnout stanovených hodnot hladiny glukózy v krvi. Na základě těchto výsledků bylo doporučeno, aby více pacientů s diabetem 1. typu v Anglii zvážilo léčbu za pomoci inzulínové pumpy. Bylo také zjištěno, že i když je mezi diabetiky 1. typu více mužů než žen, tak právě léčba za pomoci inzulínové pumpy je častější a oblíbenější právě u žen. Méně překvapivá je pak skutečnost, že léčba inzulínovou pumpou je častější u mladších pacientů s diabetem.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x