Výrobce chytrých hodinek Fitbit chce vlastní měření cukru

Používání chytrých hodinek a náramků pro sledování ukazatelů zdravotního stavu a fyzické kondice je stále populárnější. Společnost Fitbit nyní investovala 6 milionů dolarů, aby mohla vybavit svoje přístroje vlastní metodou měření cukru v krvi.

Výrobce chytrých hodinek Fitbit chce vlastní měření cukru

Miliony dolarů padly na nákup společnosti Sano, která se od roku 2011 věnuje vývoji neinvazivní technologie pro měření cukru v krvi. Nový senzor ve formě náplasti o velikost mince by měl být schopný kontinuálně sledovat glykemie a to pohodlněji a méně bolestivě. Oproti dostupným senzorům pro kontinuální monitoraci glykemie, které se zavádějí do podkoží, má mít náplast mnohem menší jehličky, které se nezapichují do kůže tak hluboko. Firma Sano zatím nemůže nabídnout hotový komerční produkt, ale samotné řešení je funkční a mělo by být schopné spolupracovat s chytrými hodinkami. Fitbit tento projekt zjevně hodlá uvést do praxe. Sano doufá, že senzory by mohly být připraveny k prodeji za 12 měsíců.
Společnost Sano se tak připojila k firmám Medtronic a Dexcom, se kterými již Fitbit na nových způsobech monitorování hladiny cukru v krvi spolupracuje.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x