Výhody a nevýhody používání senzorů u dětí s diabetem

Nová americká studie se zaměřila na přínos užívání senzorů pro kontinuální monitoraci glykemie, a to zejména u dětí s diabetem 1. typu. Vědci se snažili objasnit, jaké výhody z tohoto nového trendu v léčbě cukrovky vyplývají a naopak s jakými problémy či výzvami se musí malí diabetici a jejich rodiče potýkat.

Výhody a nevýhody používání senzorů u dětí s diabetem

Výzkumu se zúčastnilo 55 rodičů diabetických dětí ve věku 1-7 let, které se léčí s cukrovkou 1. typu nejméně po dobu šesti měsíců. Analýza odhalila, že využívání senzorů při léčbě diabetu přináší řadu výhod. Rodiče například ocenili, že jejich děti mají kvalitnější spánek s nižším počtem hypoglykemií nebo že se jejich dětem díky senzorům daří strávit většinu dne i noci v cílovém rozmezí hladiny glykemie. Dále si rodiče velmi pochvalují, že jim léčba s pomocí senzorů pomáhá snížit obavy o bezpečnost a zdraví dětí. 7

Jako nevýhody při užívání senzorů rodiče uváděli například bolestivé zaváděni senzorů, podráždění kůže v okolí zavedení či jejich problémy s interpretací některých dat ze senzoru. S ohledem na výsledky výzkumu vědci uvedli, že je důležité zajistit rodinám s malými diabetiky možnost neustále získávat aktuální informace o moderních trendech v léčbě diabetu. Nejen kvůli tomu, že u senzorů dochází k neustálému zlepšování jejich výkonu, přesnosti měření či usnadnění zavádění, ale také proto, že využívání senzorů může rodičům pomoci ke kvalitnější léčbě diabetu jejich dětí.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na