Vůdce Kim Čong-un má cukrovku, ale jakou?

V KLDR se lže snad o všem. O hladových sousedech, o trestaneckých táborech, o světě za hraničními dráty, kde je život o něco snesitelnější. Co se ale nedaří úplně ututlat je, že »nejchytřejší, nejstatečnější a nejhezčí muž na světě, jehož schopnosti jsou takřka božské«, tedy vůdce Kim Čong-un, nemá přeci jen svůj život úplně pod kontrolou.

Vůdce Kim Čong-un má cukrovku, ale jakou?

Po svém otci Kim Čong-ilovi zdědil současný vůdce kromě jiného také zdravotní problémy. Údajně trpí vysokým krevním tlakem a cukrovkou. A podle zlých jihokorejských jazyků také holduje alkoholu. Jinak je samozřejmě dokonalý: mluví anglicky, německy a francouzsky, osobně vedl výcvik mladých pilotů nebo dirigoval státní vojenský orchestr. Miluje filmy s Jackie Chanem a koncem osmdesátých let populární skupinu Modern Talking. Na škole vynikal v matematice a kreslil prý úžasné komiksy.

Život pod neustálým dohledem

Nejmladší syn Kim Čong-ila a tanečnice Ko Jong-hui se měl narodit 8. ledna 1983. Slovo MĚL opravdu sedí. Podle některých zdrojů to totiž mohlo být také v roce 1982, 1984 nebo 1985. Maminka mu zemřela na rakovinu prsu, když mu bylo devět let, načež ho otec poslal na prestižní školu ve švýcarském Bernu. Tam studoval pod cizím jménem.
Přesto byl neustále pod kontrolou. Nežil na kolejích nebo na privátu s ostatními, klasický studentský život si příliš neužíval. Několik málo vybraných přátel jej mohlo navštěvovat v domě v sousedství ambasády KLDR. Stejně jako Kim i oni byli v tu chvíli pod neustálým dohledem. Navíc se dostali jen a pouze do společenské místnosti. Přesto si občas užili.
Někteří z jeho kamarádů později vzpomínali, že hráli videohry, které v té době nebyly ve Švýcarsku k mání.

Předběhl “změkčilé” brášky

Kim Čong-un je sice nejmladší potomkem, přesto při výběru nového vůdce přeskočil oba bratry. Benjamínek prý totiž nebyl tak »změkčilý« jako oni. Nejstarší Kim Čong-nam si šanci vést zemi pokazil například tím, že byl v roce 2001 vyhoštěn s falešnými doklady z Japonska. Chtěl tam prý navštívit Disneyland. Kim Čong-čulova »změkčilost« byla zjevná i bez podobných excesů.
Od roku 2009 Kimova státní a stranická kariéra jen stoupala vzhůru. Když otec v roce 2011 zemřel a veškerý severokorejský lid se dostatečně vyplakal, podle očekávání jej nahradil generál Kim, »slunko nejjasnější«.

Lékařské tajemství přísně střežené

Není známo, jakým typem diabetu východoasijský diktátor trpí. Je však jasné, že má kolem sebe tým těch nejlepších kapacit v zemi. Ti, pakliže přežijí, budou muset po skončení lékařského angažmá odpřísáhnout absolutní mlčenlivost. Už nyní zřejmě sledují zdravotní stav Kimových dcer. Pokud jsou tedy obě opravdu na světě. I o nich se totiž v KLDR stále mlží…

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x