Volná místa na zimním dia táboře!

Diacel Písek, sdružení rodičů dětí s diabetem a celiakií, pořádá každoročně zimní dia tábor s lyžováním pro děti od 8 do 17 let. Ten letošní se koná v Bedřichově v Jizerských horách a to od neděle 12. ledna do neděle 19. ledna. Posledních pár míst je ještě k dispozici.

Volná místa na zimním dia táboře!

Děti budou ubytované v Horském hotelu Jelínek a lékařský dohled bude zajišťovat MUDr. Marta Klementová z pražského IKEMu se zdravotní sestrou Markétou Hojnou. Podrobnější informace o táboře najdete zde, a přihlášku si můžete stáhnout tady. A pokud vás zajímá, jak probíhal loňský tábor, můžete si přečíst reportáž na stránkách Diacelu a prohlédnout si loňskou fotogalerii.

 

Jak se dětem na loňském zimním táboře s Diacelem líbilo?

FILIP 11 let, Klimentov

Na tábor jezdím rád, protože tam mám kamarády. Rád lyžuju a je tam zábava. Hodně se mi líbil bowling i nějaké hry. Asi bych nic neměnil. Rád bych jel i na letňák.

ANNA 15 let Praha

Tábor se mi moc líbil, byla na něm zábava, ale někdy i zmatek. Na tábor jezdím hlavně kvůli tomu, že tam jezdí lidé, které mám ráda, a že se tam něco děje. Asi nic neměnila, ale možná trochu ztlumit ty menší :D. Každý rok něco naučím, jak k lyžování nebo k diabetu či celiakii, tak i další. Jsem hodně ráda, že jsem poznala lépe další lidi a změnila tak můj názor na ně. Bylo to strašně moc fajn a nezapomenu na to. Tábor podle mého strašně rychle utekl a docela mě to mrzí. Nevadilo by mi, kdyby byl třeba o dva nebo tři dny delší, ale někteří by to třeba nepřežili. Už se těším na letňák a na lidi, co na něj jezdí.

JIRKA 16 let, Praha

Mé letošní hodnocení tábora je velmi pozitivní. Na tábory s Diacelem už nějaký ten pátek jezdím a i přes to, si pokaždé odvážím skvělé zážitky. Letos byla konečně po dlouhé době správná zima s perfektními sněhovými podmínkami a tak jsme mohli lyžovat na všech sjezdovkách. Ty sice nejsou nějak zázračně dlouhé, ale to mi zas tak moc nevadilo, protože jsem větší část týdne strávil na běžkách. To bych bral trochu jako samostatnou kapitolu tábora. Ve stopě jsme si odpočinuli od bordelu, který na chatě vytvářeli naši mladší kolegové, co s námi nejeli. Navíc díky tomu, že jsme přeci jen vydali trochu víc energie, než ti lenochodi na sjezdovkách, tak jsme si mohli dopřát pár klidných chvilek s občerstvením. ? Sice mi tyto zastávky trochu pročistily peněženku, ale stálo to za to. Od sportovních aktivit teď přejdu k těm spíše rekreačním. V úterý jsem byl nejdříve trochu skeptický k odpolednímu programu, protože jsem moc nevěděl, co si mám pod pojmem biatlon představit (protože převážná část tábora s sebou neměla běžky), ale nakonec jsem byl mile překvapen. Ve středu jsme si jeli užít trochu zábavy do Babylonu. Neměl jsem však příliš ambice běhat po schodech na tobogány, ale i přes to jsem si díky vířivkám den užil a trochu zregeneroval. Čtvrteční bowling zase jako každý rok pěkně zpestřil program, dokonce bych ho vydržel hrát ještě déle. 😀 Na závěr bych chtěl poděkovat všem instruktorům a doktorkám, co se o nás celý týden starali a obdivuji je, že to s námi všechno tak perfektně zvládli.

VAŠEK 17 let, Uherské Hradiště

Stejně jako oba předešlé zimáky se i letošní odehrával zase na jiném ubytovacím zařízení. A tak jsme letos byli sjezdovce ještě blíže, ranní mobilizace ke svahu nezabíraly příliš dlouhou dobu. Zimák jsem si velmi užil, oproti minulým táborům jsem letos otestoval i běžky. Příjemně mě překvapily i přes všechny bolesti, které mi způsobily. Stále mě bavilo jet dále a znovu padat… Organizace tábora i program byly skvělé, bohužel se někteří jedinci distancovali od večerního programu. Děkuji za tábor.

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na