Vliv diabetu na Alzheimerovu nemoc

Důsledná léčba diabetu 2. typu za pomoci správných léků může výrazně pomoci těm diabetikům, u kterých existuje možnost nástupu Alzheimerovy choroby popřípadě již tímto onemocněním sami trpí.

Vliv diabetu na Alzheimerovu nemoc

Americký výzkumu provedený na univerzitě v Severní Karolíně ukázal, že kvalitní léčba diabetu může zabránit vzniku či alespoň zpomalit postup tohoto neurodegenerativního onemocnění mozku, což je pro mnohé diabetiky velmi pozitivní informace.

Výzkumu se zúčastnilo 1 289 osob, které podstoupily skenování mozku, testy paměti či testy týkající se jejich diabetu. Z výsledků vyplynulo, že Alzheimerova choroba se vyvinula 1,6 krát rychleji u pacientů s neléčenou formou cukrovky. Doktor Daniel Nation proto upozornil, že toto zjištění jen dokládá důležitost včasného diagnostikování diabetu 2. typu a jeho léčby za pomoci správné medikace, která by zároveň měla zpomalit případné změny ovlivňující mozek pacientů. Mezi pacienty s diabetem 2. typu je totiž velmi patrné to, zda jsou či nejsou léčeni antidiabetiky, která jsou schopna nástup Alzheimerovy nemoci oddálit. V rámci této problematiky budou provedeny ještě další podrobnější studie zabývající se vztahem mezi antidiabetiky a Alzheimerovou chorobou.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na