VITADIO: aplikace pro zdravý životní styl diabetiků 2. typu

VITADIO: aplikace pro zdravý životní styl diabetiků 2. typu

Aplikace VITADIO funguje jako osobní kouč i nutriční terapeut. Navíc se nyní díky probíhající akci může přihlásit o roční program sto pacientů zcela zdarma.

Snížená dostupnost zdravotní péče v době epidemie negativně dolehla na české diabetiky. Jejich kondici chce stabilizovat a vylepšit webová a mobilní aplikace Vitadio, která v loňském roce prošla Laboratoří Nadace Vodafone.

Každý 10. obyvatel Česka má diabetes

Každý zhruba 10. obyvatel Česka trpí diabetem a tato diagnóza je nejčastější příčinou amputací dolních končetin – ročně jde o více než 10 000 případů. Stres, nedostatek pohybu a odkládání lékařských kontrol v době nouzového stavu u mnoha pacientů s cukrovkou vyvolaly zhoršení jejich zdravotního stavu. Léčba diabetu je totiž komplexní a kromě léků stojí zejména na úpravě životosprávy. Osvojením zdravějších návyků lze totiž předejít většině případů cukrovky a bylo prokázáno, že u části již diagnostikovaných pacientů lze takto diabetes i zcela zvrátit.

Co aplikace nabízí?

Diabetici pro zlepšení svého životního stylu potřebují průběžnou podporu, a tu jim nabízí aplikace Vitadio určená pro chytré telefony (se systémem Android) a počítače. Jedná se o unikátní online program pro pacienty s prediabetem a diabetem 2. typu. Vitadio pacienta:

  • Propojí s osobní nutriční terapeutkou, která je vždy připravená poskytnout povzbuzení či radu na online chatu nebo telefonu.
  • Program nabízí rady a tipy šité na míru, týdenní výzvy i online komunitu ostatních diabetiků nebo databázi receptů. To vše zábavnou a přehlednou formou.
  • Mobilní aplikace umí zjistit údaje z krokoměru, umožňuje vkládat fotografie jídel nebo monitorovat vývoj zdravotního stavu.
  • Samotná aplikace všechna data vyhodnocuje a dynamicky přizpůsobuje obsah potřebám každého uživatele.
  • Přehled o pacientově pokroku má přímo i nutriční terapeut a může tak kvalifikovaně poradit, pacienta motivovat nebo režim upravit.
  • Celkově 12 měsíců trvající program pomůže zvládnout všechna úskalí diabetu.

Jak aplikaci získat?

Projekt Vitadio nyní nabízí 100 registrací zcela zdarma bez dalších dodatečných poplatků. Zájemci se mohou přihlásit na jejich webových stránkách a získat vstup do 12měsíčního programu.

Zdroj: www.vitadio.cz

812

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku