Velký horoskop na prosinec 2023 (nejen) pro diabetiky: Nastává období transformace a nadějí na slibné zítřky

Velký horoskop na prosinec 2023 (nejen) pro diabetiky: Nastává období transformace a nadějí na slibné zítřky
Co si pro vás hvězdy připravily na poslední měsíc v roce? Zdroj: Pixabay

Prosinec je tradičně jakýmsi pomyslným bodem zlomu. S napětím očekáváme nový rok a žijeme nadějí na lepší zítřky. Optimistické vyhlídky na budoucnost jsou sice lákavé, nezapomínejte však, že před sebou máme ještě celých 31 prosincových dní, které se budou přirozeně odvíjet podle postavení nebeských těles, a tak nic neuspěcháte. Hlavní poselství hvězd na prosinec pro všechna znamení proto zní: Neodkládejte důležitost řešení současných povinností, odpovědností a úkolů, které máte před sebou. Co přesně ale hvězdy předpovídají právě vám?

V průběhu prosince se Slunce pohybuje Střelcem, a to až do 22. 12., kdy vstoupí do znamení Kozoroha. Na sv. Lucii, tedy 13. 12., nás čeká novoluní otevírající nové možnosti související se studiem, cestováním a úředními jednáními. O dva týdny později, tedy 27. 12., nastane citlivý a hodně emotivní úplněk v Raku, který uzavře témata spojená s domovem a zázemím.

Beran (21. březen – 19. duben)

Začátek prosince se ponese ve znamení rodinné pohody a pozitivních změn v partnerských vztazích. S přibývajícím měsícem se bude zlepšovat vaše finanční situace a otevřou se vám možnosti ukázat, co ve vás vězí a využít své silné stránky ve svůj finanční i kariérní prospěch. Pokud tedy plánujete změnu zaměstnání, je teď ta nejlepší příležitost. Ke konci prosince už ale zařaďte zpátečku a soustřeďte se především na odpočinek – dopadne na vás totiž únava z úkolů, které jste si naložili na bedra.

Co (ne)jíst při diabetu: Seznamte se s potravinami, které na jídelníček diabetika nepatří

Obecně vhodná strava pro diabetiky 2. typu zahrnuje zdravé sacharidy v podobě ovoce, zeleniny či celozrnných výrobků, nízkotučné mléčné výrobky, ...

Býk (20. duben – 20. květen)

Na začátku měsíce se připravte na náročnější období se spoustou práce a řešení nejrůznějších úkolů. Srovnáte-li si priority, zvládnete vše na jedničku. Hvězdy vás zrazují před impulzivním jednáním a doporučují dopřát si na každé důležité rozhodnutí dostatek času. Objeví se také možnost odcestovat, kterou byste měli využít – během pár dnů mimo domov si nejen srovnáte myšlenky, ale poznáte se s novými lidmi, kteří vám otevřou dveře k novým příležitostem.

Blíženci (21. květen – 20. červen)

Připravte se na nové příležitosti. Navzdory nabitému programu se vám otevřou nečekané možnosti zajímavých setkání, ze kterých budete těžit především na začátku příštího roku. Během prosince se však nenechte zlákat rádoby lukrativními nabídkami zaměstnání – mohly by vám zůstat pouze oči pro pláč. Všechna důležitá rozhodnutí proto nechte až na leden a obzvláště v období svátků co nejvíce odpočívejte a travte čas s rodinou a přáteli.

Rak (21. červen – 22. červenec)

Prosinec se ponese v duchu několika zásadních změn a obzvláště v období kolem úplňku můžete ve svém životě pociťovat zmatek a chaos. Soustřeďte se proto především na svoje potřeby a rozhodujte se v souladu s vaším přesvědčením. Nezadaným Rakům vstoupí ve druhé polovině prosince do života láska, zadaní Raci se mohou těšit na utužení stávajícího vztahu. Hvězdy také nabádají, abyste dávali pozor na své zdraví a obzvláště v době svátků byli střídmí ve svém jídelníčku.

Lev (23. červenec – 22. srpen)

Slunce ve Střelci zažehne vaši touhu po harmonickém životě a podnítí vás k odvážným změnám. Důvěřujte své intuici, která vám pomůže pustit vše nepotřebné a odpoutat se od toxických lidí. Prosinec je také ideálním obdobím pro uzavírání obchodů a vyjednávání, důsledně si však hlídejte své finance a neinvestujte bez důkladné rozvahy. Ve vztazích se mohou objevit problémy, ale máte veškerou podporu k jejich překonání. Nevzdávejte se!

Můj příběh: Díky cukrovce jsem našla svého biologického otce

Na cukrovku 2. typu mi přišla obvoďačka. Už nějakou dobu jsem se necítila úplně ve své kůži a ona při kontrole odhalila hodně cukru v krvi. I ...

Panna (23. srpen – 22. září)

Poslední měsíc roku vám dodá energii k dokončení rozpracovaných úkolů, abyste mohli vstoupit do nového roku s lehkostí na duši. Ještě před svátky se objeví neshody s vaší rodinou – najděte si čas, abyste je vyřešili, jen tak prožijete Vánoce v poklidu. Do cesty vám také vstoupí starý známý a odhalí vám něco z minulosti, co vás může posunout na vaší cestě vpřed. Buďte otevření tomu, co přichází a dívejte se kolem sebe.

Váhy (23. září – 22. říjen)

S prosincem přichází období, kdy je třeba přehodnotit své priority a upravit plány. Pamatujte, že čas je cenný a měl by být využíván efektivně. Chcete-li, aby se nový rok nesl v pozitivním duchu, vyrovnejte všechny dluhy (nejen ty finanční) a vyřešte přetrvávající problémy v osobním i pracovním životě. Úplněk vám přinese nové příležitosti a dodá tolik potřebnou energii a vnitřní harmonii. Využijte přízeň hvězd ve svůj prospěch.

Štír (23. říjen – 21. listopad)

Poslední měsíc roku 2023 se ponese v dynamickém duchu. Čeká vás spousta práce i změn ve vašem osobním životě. Nezapomínejte ale, že je nezbytné nalézt rovnováhu, abyste měli dostatek času také na své blízké. Do cesty vám vstoupí zcela nečekaný ambiciózní projekt, díky kterému můžete dosáhnout úspěchu i kariérního postupu. Nezapomínejte však naslouchat své intuici a nekývejte na první nabízené řešení. Rozvaha se vyplatí.

Střelec (22. listopad – 21. prosinec)

Pro Střelce se prosinec nese především v duchu opatrnosti. Hvězdy vás nabádají, abyste byli obzvláště obezřetní při finančních transakcích. Vyhněte se impulzivním nákupům, vše důkladně předem promyslete. Pozor byste si měli dávat i na náhlá milostná vzplanutí, a to obzvláště na vánočních večírcích. Zklidníte-li se a ukážete Vesmíru, že víte, co v životě chcete, podpoří Slunce ve Střelci vaše ambice a bude vám inspirací ke stanovení velkých cílů.

Neuropatie: jak jí předcházet a jak ulevit od bolesti? Pomoci mohou režimová opatření i akupunktura

Téměř polovina osob léčících se s diabetem – zejména 2. typu – se dle American Diabetes Association potýká s diabetickou neuropatií. Na vině ...

Kozoroh (22. prosinec – 19. leden)

Kozorohy čeká vskutku úspěšný konec roku. I když se vám do cesty připletou nejrůznější výzvy, zvládnete vše s úsměvem na tváři a k vlastnímu prospěchu. Držet byste se měli dál od všeho toxického, co brání vašemu pokroku. Nerozebírejte své plány s těmi, kteří s vámi nejednají čestně, a rozhodujte se podle svého nitra. Budete-li naslouchat svému srdci, všechny kousky skládačky nejrůznějších aspektů vašeho života se spojí v harmonický celek.

Vodnář (20. leden – 18. únor)

Slunce ve Střelci podporuje vaši svobodomyslnou povahu, a tak byste měli tento měsíc využít k tomu, abyste se vydali na výlet nebo zažili nová dobrodružství. Prospěje to vašemu celkovému naladění i napnutým vztahům v rodině. Podaří se vám také dokončit rozdělané úkoly a ujasnit si své postoje o dalším směrování. Úplněk vám pak přinese skvělou příležitost, která vám otevře dveře ke splnění vašich snů.

Ryby (19. únor – 20. březen)

Tento měsíc se konečně začne vyplácet vaše tvrdá práce a odrazí se na vašem kariérním životě i finanční situaci. Vesmír vás zásobuje pořádným přívalem energie, což vám umožní stanovovat si ambiciózní cíle a vrhat se do věcí, na které byste si jinak netroufli. Hvězdy nabádají k rozšiřování znalostí a dovedností, proto neváhejte a pusťte se do studia. Nic vám teď nestojí v cestě – můžete dosáhnout všeho, co si naplánujete.

Zdroj: astrology.com, horoscope.com

33346

Diskuze k článku