Vedlejší účinky karantény: děti tloustnou a více spí

Dětem, které bojují se svou tělesnou hmotností, jarní karanténa a nucené omezení pohybu opravdu neprospěly. Potvrzují to výsledky studie, kterou právě zveřejnil tým amerických a italských vědců.

Vedlejší účinky karantény: děti tloustnou a více spí

Jedná se především o ty děti, které měly sklony k obezitě již před vypuknutím pandemie a byly tak potencionálně ohroženy diabetem 2. typu. Studie se zúčastnilo celkem 41 takto rizikových dětí z Itálie. Vědci je sledovali po dobu 2 měsíců (března a dubna) a vypozorovali, že v průběhu karantény se u těchto dětí zvýšila konzumace červeného masa, nezdravých potravin a sladkých nápojů, přičemž došlo k výraznému úbytku pohybu a naopak navýšení doby spánku minimálně o půl hodiny.

Spoluautor studie Myles Faith, odborník na dětskou obezitu z University of Buffalo, uvedl: „Tragická pandemie COVID-19 má rozsáhlé vedlejší účinky daleko přesahující přímou virovou infekci. Děti a dospívající bojující s obezitou jsou izolováni v prostředí, které zřejmě vytváří nepříznivé podmínky pro udržení zdravého životního stylu.“ Vědci proto vyzývají odborníky, aby se zaměřili na zavádění virtuálních programů inspirujících ke zdravému životnímu stylu a informování rodin o možnostech udržení správných návyků také během období karanténních opatření.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x