Věděli jste, že se mexická kráska Salma Hayek potýkala před lety s cukrovkou? Co ji způsobilo?

Věděli jste, že se mexická kráska Salma Hayek potýkala před lety s cukrovkou? Co ji způsobilo?
Salma je nyní sebevědomou dámou s podmanivou tváří... Ve dvaceti letech však bývala "stydlivka" s akné. Zdroj: Shutterstock

Jméno Salma Hayek dnes rezonuje hollywoodskými kuloáry. Tato okouzlující dáma španělského, mexického a libanonského původu se zaryla do paměti nejednoho filmového fanouška! Zazářila v mnoha známých filmech, jako je například Desperado, Frida nebo Tenkrát v Mexiku. Její herecké začátky ovšem nebyly nijak světoborné. Kromě její kariéry se však na veřejnosti omílá i její osobní život. Víte, že i tato kráska bojovala jistý čas s cukrovkou?

Herecká hvězda Salmy Hayek začala stoupat, když jí bylo sladkých dvaadvacet let. Tehdy poprvé zazářila v mexické telenovele Teresa a stala se ve svém rodném Mexiku velice populární. A jak plynula životní dráha této temperamentní dámy dál?

Herečkou se chtěla stát už od pěti let

Sličná a svůdná Salma Hayek se narodila 2. září roku 1966 v Mexiku. Původ má španělský, mexický a libanonský, neboť její matka pocházela napůl ze Španělska i Mexika a otec byl z Libanonu. Zajímavostí je, že herecká kariéra ji lákala už v pouhých pěti letech. Toto povolání ji údajně uchvátilo tehdy, když byla v kině na filmu Pan Wonka a jeho čokoládovna (1971). Ve dvanácti letech ji však rodiče poslali studovat do soukromé střední katolické školy v New Orleans. Na tu pak navázala prestižní soukromou univerzitou v Mexiku s názvem Universidad Iberoamericana Ciudad de México. Po studiích se ale rozhodla věnovat herectví naplno a hledala příležitosti. Již zmíněná telenovela Teresa ji vyšvihla strmě nahoru.

Náhlý úprk z Mexika a stoupající hvězda

V roce 1991 se však i přes svou slávu rozhodla z rodného Mexika odjet za většími hereckými příležitostmi. Její fanouškové byli zdrcení a o Salmě dokonce kolovaly zvěsti, že utíká ze země kvůli poměru s mexickým prezidentem a hněvem jeho manželky. Ona se však nenechala vyprovokovat a vydala se plnit si sny do slavného Los Angeles. Zde na ni ale nikdo s otevřenou náručí nečekal. Latinsko-americké ženy byly v té době obsazovány jen do menších a podřadnějších roliček. To Salma Hayek nepovažovala za nijak ponižující a hrdě role obsazovala. Zápal pro věc, vytrvalost a píle jí pak přinesly velký úspěch. Netrvalo dlouho a nakonec si zahrála i po boku slavného herce Antonia Banderase ve snímku Desperado (Robert Rodriquez, 1995). Tento film jí přinesl úspěch v Hollywoodu.

Gestační diabetes: Jaká je prevence jeho vzniku a co pomůže k psychické pohodě?

Těhotenská cukrovka neznamená, že se u vás musí okamžitě objevit všechny komplikace, které existují. Pečujte o svůj psychický stav a dostatečně ...

Rodinný život Salmy Hayek a boj s těhotenskou cukrovkou

V roce 2009 se slavná herečka provdala za francouzského obchodníka a miliardáře Françoise-Henriho Pinaulta. Spolu mají dcera Valentinu Palomu, která se narodila v roce 2007. Salma však své první a vlastně jediné dítě rodila v jednačtyřiceti letech. Problematický ovšem pro ni nebyl ani tak věk, jako kilogramy navíc během těhotenství. Herečka přiznala, že v jiném stavu přibrala téměř 23 kilogramů. To následně zapříčinilo rozvoj těhotenské cukrovky.

Salma se ke zjištění těhotenské cukrovky vyjádřila pro magazín Glamour takto: „Nevíte, jestli bude dítě zdravé. Jste úplně mimo kontrolu.“ Také řekla: „Celých devět měsíců mi bylo zle. Nevěděla jsem, jestli to je z těhotenství, nebo z cukrovky.“

A jak se herecká hvězda popasovala s komplikacemi? Rozhodla se, že po porodu výrazně zhubne a začne žít zdravějším životním stylem. Ve formě se udržuje tancem, posilováním, jógou, plaváním nebo procházkami se svými psy. Ve svých nynějších pětapadesáti letech tak vypadá k světu a nesouží ji již žádné zdravotní problémy spojené s v minulosti prodělaným gestačním diabetem.

Zdroj: Netflixer, Bestlifeonline, Imdb

4053

Diskuze k článku