-- reklama --

Vánoční dárky pro diabetiky: V kurzu jsou knihy, glukometr i vybrané potraviny

Vánoční dárky pro diabetiky: V kurzu jsou knihy, glukometr i vybrané potraviny
Už víte, čím svého milovaného diabetika obdarujete o letošních Vánocích? Zdroj: Pexels

Může být tak trochu oříšek pořizovat dárky pro diabetiky v případě, že se sami s touto nemocí neléčíte. A tak se vyplatí nastudovat si co nejvíce informací, abyste vybrali něco skvělého, čím se báječně trefíte do vkusu. Pomoc v podobě nápovědy lze však hledat i kdekoliv na internetu. V neposlední řadě je možné se nenápadně vyptat, co zrovna váš milovaný diabetik potřebuje.

Abyste dlouze nemuseli hledat a tápat, přinášíme vám několik tipů na dárky pro diabetiky, které jsou trendy v letošním roce. Záhy ale pochopíte, že aktuální budou každý rok. Nikdy totiž nezklamou, to vám slibujeme!

Knihy jsou věčné a vděčné

Jestli máte ve svém okolí někoho, komu nově diagnostikovali diabetes, jistě se mu může hodit praktická kniha s odbornými informacemi o nemoci. Kdejaký diabetik také ocení příběh ze skutečného života, ve kterém hrdinové prožívají to samé, jako právě on. Ať už tedy zvolíte odbornou nebo životopisnou knihu, jistě nešlápnete vedle. Takový dárek k Vánocům obvykle nezklame, a to zejména vášnivé čtenáře. Zvolit však můžete samo sebou i oddychovou beletrii či detektivku. Nemusí se vše točit jen kolem cukrovky.

Dárkové poukázky přijdou vhod

Zdaleka nejjednodušším způsobem, jak diabetika vhodně obdarovat, je pořízení dárkové poukázky. Dotyčný si tak zakoupí v příslušném obchodě přesně to, co potřebuje. Poukázky mohou být třeba do zdravotnických potřeb, zdravotnické obuvi či do lékárny. Její druh se může odvíjet konkrétně od zájmu vašeho blízkého člověka. Opět se nemusíte soustředit pouze na pomůcky a potřeby pro lidi s cukrovkou. Skvělou volbou bývá i poukaz na sportovní a funkční oblečení či na nějaký příjemný wellness zážitek!

Dobré skutky v období adventu aneb Co můžete udělat pro druhé?

Ať už uspořádáte charitativní bleší trh, darujete opuštěným zvířatům v útulcích krmivo, nebo odvezete nepoužívané hračky do dětského domova, vše ...

„Chytrý“ glukometr potěší

Jednadvacáté století nabízí pestrou nabídku pomůcek pro diabetiky, které usnadňují jejich život. Všimli jste si například, že váš blízký má již starší glukometr? Pak zapátrejte po takovém, který je možné propojit s chytrým telefonem (smartphonem) pomocí aplikace. Obvykle takové zboží najdete pod názvem „smart glukometr“. Též si můžete nechat v tomto ohledu poradit třeba v lékárně.

Dárek pro snadnější stravování i vaření

Lidé léčící se s cukrovkou si musí hlídat nutriční hodnoty pokrmů, proto je pro ně obvykle nezbytná kuchyňská váha k odměřování potravin a surovin. Obdarujte tedy svého blízkého například nutriční kuchyňskou váhou pro diabetiky – na trhu ji snadno seženete ve specializovaných e-shopech nebo kamenných prodejnách zdravotnických potřeb. Tento produkt má zpravidla ve své paměti několik stovek potravin současně (s jejich nutriční hodnotou). Umí toho ale o dost víc! Přesvědčte se o tom a zapátrejte po jednom z nejlepších vánočních dárků pro diabetiky.

Pestrá paleta jedlých DIA dárků

I diabetici rádi mlsají anebo konzumují kvalitní a chutné potraviny. Při výběru jedlých dárků se však kupodivu nemusíte vůbec soustředit na DIA výrobky! Je toho tolik, čím můžete svého blízkého s cukrovkou obdarovat. Co takhle vsadit na čerstvé ořechy (vlašské, kešu, lískové, makadamové, mandle) v dárkovém balení? Tato zdravá pochoutka udělá radost kdekomu, a kromě toho má nízký obsah sacharidů! Ořechy pak výtečně doplní různé druhy sýrů – které mohou být klidně i rostlinné. Nic nezkazíte ani tím, pokud zakoupíte dobré sypané čaje, kvalitní hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa či kávu. Z těchto všech voňavých produktů lze udělat rovněž dárkový balíček.

Závěrem…

Co na tom, když se zrovna netrefíte do vkusu svého blízkého diabetika. Důležité je, že si na něj vzpomenete – i kdyby s maličkostí. Nejpodstatnější bývá pro většinu lidí léčících se s diabetem vzájemná laskavost a podpora nejbližších. Ta zmůže daleko víc než všechny dárky světa. Ostatně, hlavně o tom Vánoce jsou. O tom, cítit se milován a podporován.

Zdroj: Beatoapp, Thediabetescouncil

1831

Diskuze k článku