První “Miss Amerika” s tmavou pletí… a s diabetem

Úžasnou schopnost zdolávat překážky prokázala americká kráska Vanessa Williams. Je vystudovanou herečkou, oceněnou zpěvačkou a zkušenou textařkou, do povědomí lidí se však zapsala zcela jiným úspěchem.

První “Miss Amerika” s tmavou pletí… a s diabetem

Ačkoli se u ní v mládí projevil diabetes 1. typu, šla si bez problémů dál za svými sny a jedním z nich bylo stát se královnou krásy. A to i přes skutečnost, že doposud žádná Afroameričanka tuto soutěž nikdy nevyhrála. Neodradilo ji to a v roce 1983 se její sen stal skutečností. Svět poznal první „Miss Ameriku“ s tmavou pletí. Své kralování si však užívala jen deset měsíců. Poté se vydavatel magazínu Penthouse rozhodl zveřejnit několik aktů, které Vanessa nafotila dva roky před soutěží, a vypukl skandál, který ji donutil rezignovat a korunku královny krásy vrátit.

Překážky ji nezastaví

Vanessa dlouho netruchlila, plně se oddala hudbě a hned za své druhé album The Comfort Zone získala cenu Grammy. Doposud vydala celkem devět alb a nasbírala 11 nominací na zmíněné ocenění. Současně se jí dařilo i na divadelních prknech a získala řadu filmových rolí. Zahrála si tak např. v kultovním filmu Harley Davidson and Marlboro Man nebo v populárním seriálu Ošklivka Betty.
Od roku 2007 zdobí hvězda s jménem Vanessa Williams proslulý hollywoodský chodník slávy. Při jejím slavnostním odhalení se Vanessa dočkala obdivné pochvaly od svého bratra Chrise: „Máte-li velké sny a věříte v sebe, právě jako Vanessa, dokážete překonat všechny zdánlivé překážky,“ řekl a vyzdvihl zejména její tvrdou práci a vytrvalost.

Čtyřnásobná maminka

Vanessa si šla tvrdě „za svým“ i ve svém osobním životě. V roce 2015 oslavila svou již třetí svatbu a přesto, že je čtyřnásobnou maminkou, je ve výborné kondici a vypadá stále skvěle. Pokud jste z výčtu Vanessiných úspěchů získali dojem, že jde o ráznou a přísnou ženu, opak je pravdou. Okolí ji popisuje jako půvabnou, milou a bezprostřední osobu. Se svou rodinou se pravidelně účastní různých charitativních akcí na podporu léčby diabetu. Svůj zdravotní stav však pečlivě udržuje v tajnosti.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x