Valentýnské dárky (nejen) pro diabetiky na poslední chvíli: Zvládnete je pořídit i z domu

Valentýnské dárky (nejen) pro diabetiky na poslední chvíli: Zvládnete je pořídit i z domu
Oslavte svátek lásky společně stráveným časem Zdroj: pvproductions/Freepik

Svatý Valentýn – svátek všech zamilovaných. Jedněmi milovaný, druhými nenáviděný. Patříte-li do té první skupiny a chcete udělat radost svým blízkým, kteří mají cukrovku, máme pro vás skvělé tipy na dárky pro diabetiky, které potěší. Užijte si dnešní den naplno a nezapomínejte, že rozdávat lásku bychom měli den co den.

Den svatého Valentýna připadá každoročně na 14. února. V tento den si svou lásku a náklonnost vyznávají nejen zamilované páry, ale obdarovávají se například i blízcí přátelé. Kromě společně strávených chvil je běžné také posílání zamilovaných přání – valentýnek. A vězte, že tento zvyk není nikterak moderní – první „valentýnku“ totiž poslal již v roce 1415 z vězení v londýnské věži vévoda Karel Orleánský. Psaníčko bylo určeno jeho manželce. Následně se tento typ psaníček rozšířil po celé Británii a v polovině 18. století dokonce i do Ameriky.

Kdo byl svatý Valentýn

Mnozí považují tento svátek za americký, nicméně opak je pravdou. Sv. Valentýn byl katolickým biskupem z Říma, který oddával zamilované páry i v době vlády Claudia II., kdy byly sňatky zakázány. Za své činy byl následně popraven, a to právě 14. února roku 269. Ještě větší zajímavostí pak je, že část jeho ostatků leží na Karlštejně, část ve svatovítské pokladnici na Pražském hradě a v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Dna a cukrovka spolu úzce souvisejí: Bolestivé nemoci králů ale můžete předcházet

Nemoc králů, pakostnice, odborně arthritis urica – to vše jsou názvy pro jednu a tutéž nemoc: dnu. Toto bolestivé, zánětlivé artritické ...

Dárky z lásky pro diabetiky na poslední chvíli

Nyní už se ale pojďme podívat, čím můžete potěšit své blízké – a to nejen diabetiky. Pokud jste dosud nestihli vybrat vhodný valentýnský dárek, máme pro vás několik tipů, které bez problémů zařídíte i dnes – a pro některé z nich dokonce ani nebudete muset opustit byt.

Láska prochází žaludkem

A to i u diabetiků. Proč se však omezovat na čokoládové srdce či bonboniéru, které nejsou pro diabetiky zrovna dvakrát vhodné, nejsou-li z čokolády s vysokým obsahem kakaa. Připravte vlastní romantické pohoštění pro dva, v klidu domova. Fantazii se rozhodně meze nekladou – můžete nachystat obloženou mísu s kvalitní šunkou, sýry a zeleninou, uvařit nějakou dobrou večeři, nebo připravit chutný dezert – nemusíte být ani zdatnými kuchaři, například chia pudink zvládnete připravit i bez zkušeností v kuchyni (a o to více svého partnera či partnerku překvapíte).

Praktický tip

Pokud si nejste jisti, které potraviny jsou pro diabetiky vhodné, můžete se inspirovat ZDE. A tipy na laskominy pro diabetiky naleznete například ZDE.

Společně strávené chvíle jsou ty nej

Obzvláště v dnešní hektické době mnohdy nemůžeme najít dostatek volného času pro společné aktivity. Kdy jindy to napravit než právě na Valentýna. A dobrou zprávou je, že pokud vyrazíte například jen na procházku, nebude vás valentýnský dárek stát žádné peníze – navíc prospějete zdraví a ukážete, že vám na tom druhém opravdu záleží, protože jste mu darovali to nejcennější, váš čas. Vyrazit ale můžete společně také do kina, divadla, restaurace nebo třeba do čajovny na šálek lahodného čaje.

Ti diabetici, kteří mají rádi trochu adrenalinu nebo nevšední zážitky, určitě ocení například plavbu na parníku, pátrací či zážitkovou hru nebo třeba let balonem.

Relax to jistí

Stres neprospívá nikomu, diabetikům obzvlášť. Jděte na to letos s valentýnským dárkem chytře a vsaďte na odpočinek. Vyrazte společně se svou drahou polovičkou do wellness centra, užijte si pobyt ve vířivce či párovou masáž.

Prediabetes nemusí vždy znamenat cukrovku. Rozvoji onemocnění lze zabránit

Prediabetes je rizikový stav, který předchází rozvoji diabetu 2. typu. Je-li prediabetes diagnostikován, znamená to, že hladina cukru v krvi je ...

Poukázkou nic nezkazíte

Pokud už dopředu víte, že nejste schopni narychlo nic zařídit, nebo jednoduše nemáte nápady, kam vyrazit, můžete svůj letošní valentýnský dárek vyřešit poukázkou. Většina e-shopů vám dnes doručí dárkový poukaz po jeho zakoupení přímo do e-mailu, takže ho stačí jen vytisknout, aniž byste museli opouštět dům. A jakou poukázku zvolit? Záleží, jaké má obdarovávaný koníčky. Vybrat můžete například poukázku do knihkupectví, na sportovní aktivity, na masáže, do oblíbeného obchodu nebo restaurace. Chcete-li investovat do valentýnského dárku větší částku, můžete zakoupit nějaký romantický pobyt pro dva na víkend, nebo třeba týdenní dovolenou v lázních, na horách či u moře. Fantazii se opravdu meze nekladou.

Jak vidíte, možností, čím potěšit (nejen) diabetika na Valentýna i na poslední chvíli, je opravdu celá řada. Stačí jen zvolit tu, která udělá radost nejvíc…

Zdroje: redakce, diabetes.co.uk, diabetesdaily.com, kudyznudy.cz

1015

Diskuze k článku