V Tišnově se cvičí Tai-chi. Zapojte se.

Pobočný spolek diabetiků v Tišnově usiluje o zlepšení zdravotního stavu svých členů bohatou nabídkou aktivit, zejména těch pohybových. Zapojit se můžete například do cvičení Tai-chi, které probíhá každý čtvrtek do 9 hodin v Městském kulturním středisku.

V Tišnově se cvičí Tai-chi. Zapojte se.

Členové místního spolku Svazu diabetiků ČR se pravidelně scházejí každou poslední středu v měsíci na Městském úřadě Tišnov. Součástí schůzek, které začínají ve 14:00 hodin je pokaždé i zajímavá přednáška. Na témata související nejen s diabetem, ale i s jinými nemocemi seniorského věku, hovoří lékaři, farmaceuti Chytré lékárny i další zdravotní pracovníci. Tímto způsobem se členové spolku seznamují s komplikacemi jednotlivých onemocnění, ale i s návodem, jak problémům čelit, dozvídají se, jak správně užívat léky jak se vyhnout nevhodným kombinacím a seznámí se s novinkami v oboru.

Pohodové cvičení při hudbě

Za nejdůležitější ale považují pohyb. Pravidelné cvičení Tai-chi vede Marta Skoumalová v pohodovém rytmu a za doprovodu příjemné hudby. Toto cvičení pomáhá ke správnému držení těla a posiluje emoční a mentální zdraví. Koordinované pohyby tříbí myšlenky a usnadňují relaxaci. Cvičitelka pravidelně zařazuje i cvičení s Thera-bandem (gumovým pásem) namísto klasické rozcvičky. Je to nenáročné cvičení, vhodné pro rozcvičování bolestivých kloubů, zvýšení síly a rozsah pohybu. Používá se rovněž v rehabilitaci po úrazech a operacích. Při cvičení nejde o výkony, ale jen o chuť a snahu udržet se v dobré kondici. Cvičení probíhá pravidelně každý čtvrtek od 9:00 v Městském kulturním středisku Tišnov. Zájemci nejen o členství ve spolku, ale především o pohybové aktivity, se mohou kdykoliv připojit.

Do lázní i na rekondici

Do činnosti Spolku patří i pravidelná návštěva termálních lázní. Například letos v září připravujeme pobyt v Dunajské Stredě. Dvakrát ročně organizujeme také týdenní rekondiční pobyty – letní bude letos v červnu na Bítově a podzimní v říjnu v Bystrém u Poličky. Ke společné pohodě přispívají i zájezdy a návštěvy památek. V květnu například zamíříme do Kroměříže.
Činnost Pobočného spolku diabetiků v Tišnově je podpořena sponzory a Obecními či Městskými úřady. Všem, kteří nám přispívají na zlepšení zdravotního stavu a životní pohody patří naše vřelé poděkování.

Jarmila Matulková, předsedkyně PS diabetiků Tišnov

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x