Ultra zpracované potraviny vedou k obezitě

Nová studie zaměřená na průmyslově zpracované potraviny zjišťovala, jak tyto potraviny ovlivňují chuť k jídlu a zdravotní stav konzumentů.

Ultra zpracované potraviny vedou k obezitě

Za ultra zpracované výrobky můžeme označit potraviny, které prošly silnou průmyslovou proměnou (předsmažením, hydrogenací apod.) a které obsahují složky, běžně v obchodech s potravinami nedostupné, například upravený škrob nebo různá aditiva (látky zvyšující chuť, stabilizátory či konzervační látky). Příkladem ultra zpracovaných potravin jsou hotová jídla s pěti nebo více složkami.

Vědci zkoumali, jaká mají tato jídla vliv na zdraví lidí a jak ovlivňují jejich chuť i jídlu. Studie se zúčastnilo 20 osob. Díky nim vědci vypočítali, že lidé konzumující průmyslově zpracované potraviny přijímají denně zbytečně o 500 kalorií navíc oproti lidem, kteří se průmyslově zpracovaným potravinám vyhýbají. Navíc ultra zpracované potraviny podporují chuť k jídlu, což se projevuje rostoucí tělesnou hmotností jejich konzumentů. S tím jsou samozřejmě spojené i zdravotní komplikace, jako například diabetes 2. typu. Proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti při výběru potravin, které konzumujeme. Umožňuje to mimo jiné účinně předcházet obezitě.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x