Ukaž svačinu a dej mi žákovskou!

Motivace ke zdravému stravování může probíhat i zábavnou formou. O tom se přesvědčili žáci 1. stupně základní školy Andreja Bagara v Trenčianských Teplicích.

Ukaž svačinu a dej mi žákovskou!

Žáci sedmých ročníků oblékli v pátek 9. března bílé pláště, nasadili seriózní výraz a vyrazili do tříd na prvním stupni zkontrolovat, jak si žáci poradili s netradičním domácím úkolem. Měli si za pomoci rodičů připravit zdravou svačinu do školy, která by neobsahovala nic sladkého. “Školní zdravotní hlídka” tvořená sedmáky svačiny jednu po druhé zkontrolovala a v případě, že děti splnily podmínku, nalepila jim za odměnu obrázek přímo do žákovské knížky. Z fotografií je zřejmé, že děti si zpestření výuky velmi užily a snad jim i chutnala vlastnoručně připravená svačinka.

Zdravé stravování trochu jinak

Tato iniciativa nevznikla na základní škole náhodou. Byla reakcí na zážitkovou přednášku Malá akademie správného stravování dětí, se kterou školu pár dní předtím navštívila edukátorka Mgr. Klaudia Šugrová a tým dobrovolníků z edukační hlídky NCD Nitra. Součástí programu byly i ochutnávky. “Malá akademie správného stravování dětí je dobrovolnická edukační iniciativa, která vznikla před dvěma lety ve spolupráci s MUDr. Slávkou Kalinovou, protože na dětech a jejich zdraví nám upřímně záleží,” říká Mgr. Klaudia Šugrová z Ústavu psychológie zdravia při Lékařské fakultě Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Během celého školního roku navštěvuje s tímto programem školy, které o to projeví zájem.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x