Tři mýty o hubnutí

Lidé, kteří se bez odborné pomoci rozhodnou hubnout, podléhají různým mýtům. Vybrali jsme tři nejčastější a požádali o komentář výživového specialistu Petra Havlíčka.

Tři mýty o hubnutí

 

1. Nejez po 17. hodině.

Jíst bychom měli zhruba dvě až tři hodiny před spaním, abychom díky přijatým živinám dobře zregenerovali a náš spánek byl kvalitní. A dvě až tři hodiny klidu zajistí i dobré zpracování přijaté večeře – samozřejmě, pokud zvolíme večeři nepříliš těžkou. Ale v případě, že jíte v pět a jdete spát o půlnoci, garantuji vám, že nebudete spát příliš kvalitně a ráno se nebudete cítit úplně svěží. V případě pozdního uléhání do postele je vhodné si hlavní večeři dát nejpozději asi do 20. hodiny a poté zvolit ještě malou, lehkou druhou večeři, a to především v situacích, kdy jsme nuceni i později večer pracovat. Což by ovšem nemělo být.

2. Dopoledne jez ovoce, odpoledne pouze zeleninu.

Nevidím důvod, proč si kousek ovoce nedopřát dopoledne, odpoledne či dokonce jako druhou večeři v případě potřeby. To malé množství cukru, obsažené v kousku ovoce, nás nezabije a rozhodně z něj ani nepřibereme. Samozřejmě diabetici by si druh ovoce a především velikost jeho porce měli hlídat o trochu více, ale nevidím důvod pro to, aby jej zcela vynechávali.

3. Nejez přílohy.

Přílohy neboli sacharidy jsou hlavním palivem pro náš organismus, především pro mozek a nervový systém (a nejen pro ně). Při nedostatku sacharidů dochází k únavě, podráždění a celkově ke zhoršení psychického i fyzického stavu. Přílohy tedy jezte, ale vybírejte si ty vhodné, správně kuchyňsky upravené a v přiměřeném množství.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x