Tom Hanks šokoval své fanoušky nekontrolovatelným třesem rukou. Může za to cukrovka?

Tom Hanks šokoval své fanoušky nekontrolovatelným třesem rukou. Může za to cukrovka?
V australském Sydney své fanoušky herec pořádně vyděsil Zdroj: Shutterstock

Tom Hanks je americký herec, režisér a také producent. Za svůj život si už prošel mnoha úskalími, teď se fanoušci obávají, že čelí dalšímu. Na filmové premiéře filmu, který mapuje život Elvise Presleyho, vyvolal otázky, zda se mu k cukrovce II. typu nepřidal také Parkinson. Proč?

V australském Sydney se konala slavnostní premiéra nového životopisného snímku Elvis, který pojednává o legendárním králi rock’n’rollu. A bylo to úžasná akce! Fanoušky ale vyděsilo vystoupení populárního herce Toma Hankse, který rozhodně nevypadal, že je mu dobře, a upozornil na sebe nekontrolovatelným třesem rukou. Zároveň divákům neušlo, že herec poněkud sešel. Může za to nemoc?

Zajímavost: Právě během natáčení filmu o Elvisu Presleym se Hanks s manželkou nakazili v Austrálii koronavirem.

Když diabetici září na červeném koberci: Jen dva herci v historii získali Oscara dvakrát za sebou!

Život jako bonboniéru (pozn. redakce: hláška z populárního filmu Forrest Gump, v němž si hlavní roli zahrál právě T. Hanks) má i americký herec ...

Chování Hankse přišlo lidem divné

Herec vzal do ruky mikrofon, aby před publikem pochválil snímek, ve kterém opětovně září a v němž si zahrál manažera legendárního Elvise, když v tom se mu začaly nekontrolovatelně třást ruce. A že by šlo o trému, se lidem kolem opravdu nezdálo. V tu chvíli se samozřejmě vyrojilo mnoho spekulací. Jedna z nich byla, zda herec netrpí Parkinsonovou chorobou.

Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, které souvisí s úbytkem nervových buněk v části mozku.

Mezi projevy Parkinsona patří například snížení mimiky, poruchy úsudku a paměti, úbytek spontánních pohybů, zhoršené držení těla nebo strnulost tváře. Dále mají nemocní často předkloněný postoj, třes rukou v klidu nebo celého těla a zpomalenou chůzi. Chování Hankse na premiéře vedlo lidi k myšlence, že může mimo cukrovku bojovat i s touto nemocí.

Mohou za jeho cukrovku filmové role?

Tom Hanks se léčí s cukrovkou II. typu. Svou nemoc oznámil v roce 2013, kdy jeho štíhlou postavu okomentoval v noční show známý moderátor David Letterman. Několikrát se herec dokonce nechal slyšet, že za jeho cukrovku mohou filmové role, pro které opakovaně zhubnul, přibral a pak zase zhubnul. Přizpůsoboval se údajně velmi drastickým způsobem. A to tak, aby to bylo co nejrychlejší. Tělo ovšem mohlo říct dost.

„Jsem z generace líných Američanů, kteří si slepě užívali na party a nyní zjistili, že jsou nemocní. Byl jsem tlustý. Viděli jste mě ve filmech, víte, jak jsem vypadal,“ řekl herec pro Radio Times

Byl jsem hlupák, řekl

Za chování ke svému tělu herec sám sebe častoval nelibou nadávkou, kterou jsme však poněkud zmírnili. “Byl jsem totální hlupák. Myslel jsem, že se nemoci vyhnu tím, že vynechám z cheeseburgerů housky. Inu, chce to víc,řekl. A co dalšího zajímavého se skrývá za osobním životem sympaťáka Toma Hankse? Jeho manželkou je Rita Wilson, kterou mohou diváci znát například z filmu Samotář v Seattlu. Rita má evropské kořeny, její otec je Bulhar a maminka Řekyně. S hercem mají společně dvě děti, Chestera a Trumana. Hanks má z prvního manželství ještě dvě děti s herečkou Samanthou Lewes, a to Elizabeth a Colina.

Foto: veřejný profil na Instagramu s názvem @visitgraceland

Zdroj: BENU, Webmd, Wikipedia

3479

Diskuze k článku