Tirzepatid snižuje hladinu glykovaného hemoglobinu

V rámci nové klinické studie došlo u dospělých diabetiků 2. typu po 40týdenní léčbě účinnou látkou tirzepatid (ze skupiny duálních GIP a GLP-1 agonistů) k výraznému snížení hladiny glykovaného hemoglobinu (HbA1c) a také ke snížení hmotnosti. Tato studie farmaceutické společnosti Lilly zkoumá účinnost a spolehlivost tirzepatidu v porovnání s placebem.

Tirzepatid snižuje hladinu glykovaného hemoglobinu

Při hodnocení účinnosti vedlo podání nejvyšších dávek tirzepatidu ke snížení hladiny HbA1c o 2,07 % a k redukci tělesné hmotnosti o 9,5 kila (11 %). Více než polovina (51,7 %) účastníků dosáhla hladiny HbA1c nižší než 5,7 %, což je procento HbA1c u osob, které nemají diabetes.

Dr. Julio Rosenstock, ředitel Centra pro výzkum diabetu v Dallasu a vedoucí výzkumný pracovník studie Surpass-1, uvedl, že ve zmíněné studii tato sloučenina „vyvolala působivý úbytek na váze a snížení HbA1c u osob s diabetem 2. typu, čímž se potvrdila a doplnila data z Fáze 2, která byla zveřejněna v roce 2018“.

Dr. Miriam Rubio, která má na starosti oblast diabetu na Lékařském oddělení Lilly Španělsko, dodala: „Jsme ohromeni těmito prvními výsledky, které ukazují účinky a působení tirzepatidu u osob s diabetem v relativně krátkém časovém úseku. Těšíme se na výsledky budoucích studií v rámci našeho programu Surpass, jejichž předmětem studia budou pacienti s diabetem v pokročilejším stádiu.“

infodiabetico.com

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x