Tipy na pobyty pro diabetiky. Jakých se letos zúčastníte?

Tipy na pobyty pro diabetiky. Jakých se letos zúčastníte?
Zdroj: Shutterstock

Leckterý diabetik potřebuje načerpat během svého života nejen novou energii pro boj s nemocí, ale také celou řadu přínosných informací či doporučení. Proto jsme pro vás připravili pár tipů na pobyty pro dětské i dospělé diabetiky v roce 2022. Vyberete si?

Velmi přínosné jsou pro diabetiky horké prameny v Karlových Varech. Přispějí ke snížení hladiny cukru v krvi a podpoří správnou funkci trávicí soustavy.

V České republice je k dohledání hned několik úžasných edukačních i motivačních projektů, které sdružují zejména diabetiky II. typu. Avšak my přinášíme i ty, které využijí třeba rodiče malých i větších dětí s cukrovkou. Během pobytů si nejen odnesete mnoho rad a tipů, ale také můžete nalézt nespočet úžasných přátel a už nikdy na svou nemoc nebudete sami. Sdílené strasti jsou poloviční a porozumění potřebuje každý.

Reportáž z Luhačovic aneb Podzimní dovolená pro diabetiky: Jak si pobyt užila jedna z účastnic?

Lázeňské město Luhačovice nabízí spoustu výletních tras. Při procházce můžete popíjet místní léčivé prameny. S paní Evou jsme mluvili krátce ...

Edukačně-rekondiční pobyty pro dospělé diabetiky

Odjeďte na pár dní mimo domov, změňte prostředí, vyčistěte hlavu od všedních starostí, naučte se něco nového a odpočiňte si. Přihlásit se můžete na jeden z těchto zajímavých edukačně-rekondičních pobytů:

  • VŠTJ Medicina Praha nabízí pobyt pro diabetiky II. typu v hotelu Astra Srby (okres Kladno). Termín je určený na 24. března až 27. března 2022. A kolik za pobyt zaplatíte? Za osobu vychází cena na 4 600 Kč včetně plné penze. Během „dovolené“ vás čekají edukační programy s odborníky, přednášky, venkovní aktivity nebo skupinová cvičení. Ve volném čase je k dispozici vířivka, bazén a také restaurace s vinárnou. Možné je též individuálně konzultovat zdravotní stav se zdravotníky. Kapacita dvaceti účastníků ještě není vyčerpána! Máte tedy čas přihlásit se na stránkách Vstj.cz.
  • DIAKTIV Czech Republic ve spolupráci s DiaKar z.ú. a DIAHAZA s.r.o. pořádá jako každý rok edukačně-motivační projekt pro lidi s diabetem II. typu. Místo pobytu, tj. lázeňské město Luhačovice (hotel Harmonie), je velice krásné a rozhodně stojí za vidění. Setkání diabetiků začíná 30. 4. a končí 2. 5. 2022. K dispozici je i podzimní termín (28. 9. až 1. 10. 2022). Cena pobytu zatím není definitivně určena, ale předpokladem je částka kolem 3 750 Kč. Přihlášku lze vyplnit a poslat na webových stránkách Diaktiv.cz v sekci Edukační projekty. A co vás čeká? Kromě edukace z řad odborníků i nordic walking, pétanque či volná zábava v bazénu. Možné je s sebou vzít i partnera.
dítě

Lázeňská léčebna Mánes v Karlových Varech se věnuje přímo dětem s cukrovkou. Děti od 7 let jsou zde pod dohledem zdravotní sestry. | zdroj: Shutterstock

Pobyty pro dětské diabetiky

Pakliže máte doma malé dítě (2 až 6 let) s diabetem, můžete s ním jet na rekondiční a edukační pobyt hrazený pojišťovnou třeba do Karlových Varů (lázeňská léčebna Mánes). Vy jako doprovod však za pobyt platíte dle dostupného ceníku. Děti a dorost od 7 do 16 let mohou jet samotné, jsou ale pod dohledem zdravotní sestry. Dospívající mezi 16 až 18 lety pak mívají režim s individuálními vycházkami. Všechny účastníky čeká nespočet léčebných procedur včetně skupinového cvičení, edukací či psychoterapií. Termíny pobytů zpravidla trvajících 28 dní, jsou rozložené do měsíců duben až prosinec a liší se podle toho, zda bude mít dítě doprovod či nikoliv. Více informací naleznete na Manes-spa.cz

V letních měsících pak můžete své malé diabetiky potěšit diatáborem například v termínu 2. 7. až 8. 7. 2022 v Horském hotelu Liptov, Ostravice (pořádá Centrum pro dítě s diabetem a Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí ČR), nebo v termínu 16. 7. až 23. 7. 2022 v RS Bílá Beskydy (pořádá Klub mladých diabetiků, z.s. Opava a Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí ČR). Více informací o všech poskytovaných pobytech a táborech naleznete na webových stránkách Diadeti.cz v sekci Diatábory (na konci textu odkaz na termíny).

Detekce ketolátek v krvi a moči u dětí: Panika není na místě, obezřetnost a adekvátní reakce však ano

Hladinu ketolátek v krvi u malého dítěte můžete změřit pomocí speciálních testovacích proužků, které se vkládají do glukometru. Postačí vám k ...

Několik slov na závěr…

Výše uvedenými pobyty to ale zdaleka nekončí! Pakliže na internetu skutečně zapátráte, můžete najít přesně takový, který se vám bude nejvíce zamlouvat. Zažádat si kromě jiného můžete u svého lékaře o lázeňský pobyt hrazený pojišťovnou.

Autor: Bc. Iveta Reinisch, foto: Shutterstock

Zdroj: Diadeti.cz, Diaktiv.cz, Vstj.cz, Manes-spa.cz

1019