Tipy na mobilní aplikace 10: Lékárny a e-recepty

Tipy na mobilní aplikace 10: Lékárny a e-recepty

S některými mobilními aplikacemi jen zabíjíme čas, jiné umí naopak čas i práci výrazně ušetřit. Ať již hledáte nejbližší lékárnu, ordinaci lékaře nebo si nemůžete vzpomenout na název léku, který vám lékař předepsal, následující aplikace vám to usnadní.

LÉKÁRNY V ČR

Jste na dovolené nebo v cizím prostředí a potřebujete zjistit, kde je nejbližší lékárna? Hledáte telefon na lékárnu, kam pravidelně chodíte, abyste se mohli přeptat na dostupnost či cenu konkrétního léku? V této aplikaci máte vše po ruce. Nabídne vám přehledné zobrazení všech lékáren v ČR s detailními informacemi včetně kontaktů. Navíc umí rychle převést eRecept zaslaný lékařem formou SMS zprávy na čárový kód, což urychlí výdej léku v lékárně. Převedení je funkční i bez datového připojení. Ke každému eReceptu si můžete v aplikaci připojit libovolnou poznámku.

Pro operační systém: Android, Apple iOS
Kompatibilita: 4.0 a vyšší
Jazyk: čeština
Cena: zdarma

ZDRAVÍ NA KLIK

Vojenská zdravotní pojišťovna provozuje mobilní aplikaci Zdraví na klik, která je v první řadě určená klientům pojišťovny. Těm aplikace nabízí přehled výdajů za poskytnutou zdravotní péči za poslední tři roky, elektronickou verzi průkazu pojištěnce či vyúčtování pro OSVČ. Některé funkce aplikace však mohou využít i klienti ostatních pojišťoven. Je to např. SOS volání, vyhledání lékaře v okolí nebo zdravotní kalendář synchronizovaný s kalendářem v telefonu, který upozorní na termíny očkování, preventivních prohlídek či screeningových programů.

Pro operační systém: Android, Apple iOS
Kompatibilita: 5.0 a vyšší
Jazyk: čeština
Cena: zdarma

ERECEPT

Chcete mít možnost vyhledávat ve všech elektronických receptech (eReceptech), které vám lékaři předepsali? Nebo se potřebujete podívat na detaily konkrétního, dříve vystaveného eReceptu? Pak se budete muset „prokousat“ celkem složitou registrací aplikace eRecept, která zahrnuje i ověření identity na nejbližším Czech Pointu (např. na poště). Je to jediný zádrhel této jinak praktické aplikace. Podrobný videonávod pro zprovoznění aplikace najdete na stránkách epreskripce.cz. Pak již u všech receptů uvidíte, kdo vám jej vystavil, jaké je dávkování a případně kde jste si jej vyzvedli.

Pro operační systém: Android, Apple iOS
Kompatibilita: 4.4 a vyšší
Jazyk: čeština
Cena: zdarma

 

 

1005

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku