Téměř polovina diabetiků v USA nemá dost peněz na léčbu

Podle nejnovější americké studie téměř polovina osob s diabetem někdy přerušila léčbu cukrovky kvůli vysokým nákladům na léčbu. Americká lékařská asociace vyzvala minulý týden k federálnímu zásahu, aby stát ochránil zájmy diabetiků a omezil vzrůstající ceny za inzulín.

Téměř polovina diabetiků v USA nemá dost peněz na léčbu

Asociace požaduje, aby byla cena inzulínu sledována popř. přímo stanovena. „Je šokující a ostudné, že se pacienti potýkají s obtížemi při snaze získat tak základní lék jako je inzulín“, uvedl člen představenstva asociace William A. McDade. Průměrná cena inzulínu se od roku 2002 do roku 2013 téměř ztrojnásobila.

Léčbu si v USA nemůže dovolit každý

Online průzkum v roce 2017 ukázal, že 45 procent diabetiků uvedlo, že někdy bylo nuceno zanedbat péči o diabetes, protože si léčbu nemohli dovolit. Dále více než čtyři z deseti osob s diabetem uvedlo, že v uplynulém roce utratili více než 1000 dolarů za náklady na cukrovku. Navíc musí diabetici mimo chybějících financí čelit dalším problémům, jako je například mizivá možnost najít si práci z právě důvodu jejich onemocnění.

Zdroj: www.10tv.com

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x