Tandem: Nový systém uzavřené smyčky Control-IQ

Od prosince si uživatelé inzulinové pumpy Tandem t:slim X2 mohou stáhnout novou aplikaci Control-IQ, která funguje na principu hybridní uzavřené smyčky. Tato technologie aktivně pracuje s daty získanými ze senzoru pro kontinuální monitoraci glykemie a díky tomu je schopna upravit aplikovanou dávku inzulinu tak, aby nedocházelo k výkyvům glykemie, což představuje pro pacienty s diabetem 1. typu výrazné usnadnění léčby cukrovky.

Tandem: Nový systém uzavřené smyčky Control-IQ

Jak Control-IQ technologie pracuje?

Technologie Control-IQ je schopna upravit výdej bazálního inzulinu a na základě vývoje aktuální glykemie podat automatický korekční bolus, což pacientům pomáhá zvýšit čas strávený v cílovém rozmezí (3,9-10,0 mmol/L).  Technologie je na základě hodnot z kontinuálního monitoru Dexcom G6 (CGM) schopna předpovídat glykemii až 30 minut dopředu a v souladu s tím upravit množství podaného inzulinu.

Aktualizace pumpy

K aktualizaci softwaru pumpy na nejnovější verzi může pacient přistoupit až po konzultaci s jeho ošetřujícím lékařem a po úspěšném zodpovězení několika otázek v krátkém on-line testu.

Funkce Control-IQ není schválena pro použití dětmi mladšími 6 let, pro děti s hmotností nižší než 25 kg a pro těhotné ženy s diabetem.

Více informací na oficiálních stránkách společnosti A.IMPORT.CZ

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x