-- reklama --

Talentovaná zpěvačka a vítězka SuperStar Tereza Mašková: Při hypoglykemii bych první pomoc zvládla

Talentovaná zpěvačka a vítězka SuperStar Tereza Mašková: Při hypoglykemii bych první pomoc zvládla
Zpěvačka Tereza Mašková má nezaměnitelnou image sytě růžových vlasů. Zdroj: Oliver Žilák

Mladá a sympatická zpěvačka Tereza Mašková s nezaměnitelnou image sytě růžových vlasů zazářila před několika lety v soutěži Česko Slovenská SuperStar. Když jsme se jí vyptávali na zdravý životní styl, přiznala, že je normálním člověkem, a tudíž si ráda dá občas smažák. A také má ráda, když jí někdo navaří. V její rodině onemocněl cukrovkou 1. typu dědeček. On sám se prý s těžkou hypoglykemií nesetkal, Tereza ale přesto ví, jak v této situaci diabetikům pomoci.

Tereza pochází z Třince, vystudovala pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka a v roce 2018 vyhrála soutěž Česko Slovenská SuperStar. Ve stejném roce jí také vyšel debutový singl New Me. Vydala celkem pět debutových singlů a zahrála si i v inscenaci Činoherního klubu Sopranistky. Mezi její záliby patří čtení knih, běhání, procházky a samozřejmě hudba.

Terezo, jste hodně aktivní na Instagramu. Sdílíte s fanoušky ráda důležité okamžiky svého života a své kariéry?

Musím se přiznat, že nejsem člověk, který by žil Instagramem a sociálními sítěmi vůbec. Moc ráda se podělím se svými fanoušky o různé věci, buď pracovní, nebo soukromé. Ale nejsem typ, který by “postoval” každou chvíli něco. Ráda žiju svět mimo sociální sítě. Mám radši osobní kontakt, kdy se můžu s fanoušky vidět a povídat si, vidět jejich reakci…

V roce 2018 jste vyhrála SuperStar. Jak vy sama vzpomínáte na toto období? Předpokládám, že to muselo být velmi náročné…

Ano, to určitě bylo, ale vzpomínám na to moc ráda. Díky tomu jsem přestala snít a začala si sny plnit. Hodně mě to posunulo a jsem za to moc vděčná.

Jak s odstupem hodnotíte uplynulé čtyři roky? Přivykla jste již prostředí showbyznysu?

Nedá se úplně říct, že jsem si zvykla na prostředí showbyznysu. Vždy mě něco překvapí – a tak je to i v životě.

Pocházíte z Třince, nějakou dobu jste žila v Praze, ale nyní bydlíte na Slovensku. Proč došlo k této změně?

Na to je velice jednoduchá odpověď – láska. Na Slovensko jsem se přestěhovala za přítelem. V Bratislavě se mi moc líbí, ale do Třince se vždy ráda vracím. Všude dobře, doma nejlíp.

V roce 2020 vyšlo vaše druhé album, na kterém se podílela řada umělců. Jak se vám s nimi spolupracovalo?

Moc dobře. Byla to pro mě obrovská škola. Hodně jsem se od nich naučila, zažili jsme legraci a bylo to prostě super.

Album se jmenuje Zmatená…  Z jakého důvodu jste zvolila právě tento název?

Název jsem zvolila proto, že jsem se takhle cítila. Někdy to tak prostě je. Nevíme a nejsme si jistí v ničem a jsme zmatení. Tak proto Zmatená.

Máte představu, co by vás dále profesně lákalo vyzkoušet? Třeba účast ve Stardance či v nějakém muzikálu, který jste jako obor na konzervatoři vystudovala?

Úplně jsem nad tím nepřemýšlela, ale Stardance bych se i docela ráda zúčastnila.

Už v době vašeho působení v SuperStar jste poutala pozornost svými růžovými vlasy. Jak vlastně nápad na tuto image vznikl? Plánujete další vlasové experimenty?

Růžová vznikla náhodou a mně se to líbí, takže u toho ještě zůstanu. Já bych experimentovala stále, ale jak říkám: u „růžovky“ ještě plánuju nějakou dobu zůstat.

Jako zpěvačka musíte dbát o svůj vzhled. Snažíte se pravidelně sportovat?

Netajím se tím, že s váhou bojuji. Je to jak na houpačce. Snažím se pravidelně cvičit a běhat. Jen někdy se prostě nechce nebo přijdu o motivaci. Určitě víte, o čem mluvím. Během korony jsem se docela držela a cvičila – ovšem někdy víc, někdy míň.

Dbáte na zdravý životní styl? Dodržujete nějakou speciální dietu?

Nemůžu říct, že bych držela speciální dietu nebo striktně dodržovala zdravou stravu. Jsem jen člověk a ráda si dám třeba smažák. Samozřejmě se ale celkově snažím jíst dobře a kvalitně.

A vy sama vlastně vaříte ráda?

Vaření mi nevadí, ale mám radši, když mi někdo navaří.

Nyní jsou moderní různé druhy diet. Vyzkoušela jste některou z nich?

Prošla jsem v životě různými dietami a už to ani nezkouším. Jediná věc, kterou mám vyzkoušenost a zabírá, je jíst pravidelně v menších dávkách, a také pohyb.

Ve vaší rodině se objevila cukrovka 1. typu, konkrétně u dědečka. Jak se u něj cukrovka začala projevovat?

Mluvila jsem s ním o tom. Projevovalo se to u něj velkou žízní a rychlým hubnutím. Do té doby, než si zvykl na aplikaci inzulínu, vnímal cukrovku jako velmi omezující nemoc. Potom si už ve všem našel svůj systém a režim.

Zažila jste u něj někdy stav závažné hypoglykemie, kdy by dědeček potřeboval akutní pomoc svého okolí?

Myslím, že takový případ u něj nikdy nenastal, alespoň o tom nevím.

Máte pocit, že je veřejnost o cukrovce dostatečně informovaná?

Ano, vnímám, že se o cukrovce mluví více než dřív. Všimla jsem si také, že přibývá mladých lidí s tímto onemocněním.

Věděla byste například to, jak pomoci diabetikovi v případě náhlé hypoglykemie?

Ano, nic jsem o tom konkrétně nestudovala, ale vím to z povídání od dědečka. Měla bych mu pomoci doplnit rychle cukr, aby se jeho hladina v krvi zvýšila. Takže podat něco sladkého: kola, cukr atd. A pokud by byl již ve stavu bezvědomí, pak urychleně zavolat odbornou lékařskou pomoc.

Zdroj: časopis DIAstyl, autorizovaný článek užitý v původním znění a se souhlasem autorky Terezy Maškové

1942

Diskuze k článku