Táborští na rekondici: návrat do Nových Hradů

Začátkem léta se náš spolek diabetiků Tábor vydal na rekondiční pobyt do Nových Hradů. Protože patříme k početnějším spolkům, i na rekondici nás vyrazilo hodně – celkem 48 členů. Nové Hrady jsme si v loňském roce oblíbili a proto jsme sem zamířili již podruhé. 

Táborští na rekondici: návrat do Nových Hradů

Ubytovali jsme se v Hotelu Rezidence přímo na náměstí. Hodně jsme chodili, hodně jsme cvičili, ale hodně jsme i plavali v hotelovém bazénu, který nám byl k dispozici od 7 do 22 hodin i se všemi zážitkovými prvky  jako je whirlpool, sauny či solná jeskyně. Využili jsme i nabídku masáží a parafinových zábalů. Skvělá byla i kuchyně, v souladu s potřebami diabetiků, tzn. i s malou odpolední svačinkou.

Nové Hrady nám mají co nabídnout

Nové Hrady je poměrně malé městečko, ale nabízí velké množství zajímavostí – hrad, zámeckou zahradu přezdívanou malé Versailles, zajímavé expozice v městském  muzeu, půvabné Terčino údolí s krásným vodopádem, honosnou hrobku Buqojů nebo blízký hraniční přechod do Rakouska i s výstavou z dob, kdy byla tato hranice směrem na západ velice střežena. Však si na tu dobu, na ty zátarasy apod. mnozí vzpomínají. Líbila se nám i návštěva nedalekého kláštera v Dobré Vodě. Objekty byly krásně opravené, „vše se jen zlatem svítí“, a protože byla neděle, sloužila se zde mše svatá  jak v českém, tak v německém jazyce.

Děkujeme starostovi města Mgr. Vladimíru Hokrovi, že nám letos, stejně jako vloni, věnoval čas a provedl nás městem, a všemi jeho stoletími, nejen slovem, ale i ve skutečnosti. Poděkování si zaslouží i všichni, kdo se na přípravě rekondice podíleli, včetně cvičitelky Marie Novákové, zdravotní sestřičky Milušky Cíchové a vedení Spolku diabetiků Tábor.

Anna Slunečková, SD Tábor

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x