Systém FreeStyle Libre 3 získal označení CE

Systém FreeStyle Libre 3 získal označení CE

Společnost Abbott získala certifikát CE pro svůj nový kontinuální monitor glykemie Freestyle Libre 3, což znamená, že se tento výrobek může prodávat už i v Evropě. Vůbec poprvé od uvedení prvního Freestyle Libre firma Abbott také výrazně změnila vzhled senzoru.

Výrobce uvádí, že Libre 3, velký jako dva americké centy položené na sebe (centová mince je podobná českému koruně, je však tenčí – pozn. překl.), je nejmenším a nejtenčím senzorem pro kontinuální monitorování glykemie na světě. Díky svému vzhledu je mnohem méně nápadný než jeho předchůdci. Cena senzoru zůstala stejná jako u předchozího modelu, aby si jej mohlo dovolit co nejvíce lidí.

Důraz na cenu i kvalitu

„Již od roku 2014, kdy byl na trh uveden náš první glukózový senzor, věříme, že by všichni diabetici měli mít přístup k vysoce kvalitním, přesným a cenově dostupným technologiím,“ uvádí první viceprezident divize Abbott Diabetes Care, Jared Watkin, v tiskové zprávě k výše zmíněnému certifikátu vydanému Evropskou unií. „Proto se naše společnost rozhodla jít proti zažitému přesvědčení o kontinuálních monitorech glykemie‚ čím nižší cena, tím nižší kvalita a přesnost‘ a naše produkty z řady Freestyle Libre vyvíjíme tak, aby podávaly ten nejlepší výkon za nejnižší cenu na trhu.“

Senzor Libre 3 se aplikuje na zadní stranu horní části paže. Uživatel si na svém chytrém telefonu může nastavit upozornění na příliš nízkou či vysokou hladinu cukru v krvi a kdykoli si svůj aktuální stav hladiny cukru, který je každou minutu na telefonu aktualizován, zkontrolovat. Senzor funguje až 14 dní, což je déle než u většiny ostatních glukózových senzorů na trhu, které obvykle vydrží nejvýše 10 dní.

„V Abbottu neustále inovujeme a s naším Freestyle Libre 3, nejmenším a ve své třídě nejpřesnějším senzorem se spoustou výhod, jsme opět zvedli laťku o stupeň výš,“ uvádí Watkin. „Při vývoji našich produktů myslíme hlavně na samotné diabetiky a chceme jim co nejvíce usnadnit život. Proto je naše technologie nové generace ještě diskrétnější pro ještě pohodlnější nošení.“

 

1599

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku