Světový den diabetu ve fotografiích

Ve čtvrtek 14. listopadu se po několika šedivých a mokrých podzimních dnech jako na objednávku nebe rozzářilo jasně modrou barvou. Lepší pozvánku ke společným Pochodům proti diabetu jsme si ani nemohli přát. Podívejte se, jak probíhal Světový den diabetu v Praze a ve Strakonicích a pošlete nám i svoje fotografie, rádi je přidáme.

Světový den diabetu ve fotografiích

Praha, Karlovo náměstí

Park na Karlově náměstí byl vyzdobený nejen modrými balónky, ale také informačními tabulemi, které upozorňovaly na nárůst počtu případů diabetu zejména ve velkoměstech a důležitost včasné diagnózy.

Ve velkých bílých stanech probíhaly, edukace, měření a konzultace s odborníky. Svůj stánek měla na Karlově náměstí i společnost Promedica, kterou zastupoval Mgr. Vlastimil Milata.

Na jednom ze stanovišť probíhala konzultace s nutriční terapeutkou.

Tým z VŠTJ Medicina Praha ověřoval kondici zájemců s pomocí rotopedu a Borgovy škály subjektivního vnímání zátěže. Na dalších stanovištích probíhalo měření krevního tlaku, nebo výuka chůze s holemi pro nordic walking.

O tradiční měření hladiny cukru a cholesterolu v krvi byl velký zájem.

Modré balónky jsou již tradičním symbolem Pochodu proti diabetu. Průvod díky nim opravdu nelze přehlédnout.

Díky příjemnému, chvílemi i slunečnému počasí byla účast na Karlově náměstí letos opět vysoká.

Příprava na pochod opět s bubeníky v čele.

Strakonice

Foto Marcela Štveráková  a Jiří Egermaier

Glykemii měřila paní ředitelka Domácí péče Marie Kadochová. Podpořit účastníky pochodu přišel i starosta Strakonic, Břetislav Hrdlička.

Tábor

V Táboře se pochod proti diabetu konal o den dříve, tedy 13. listopadu. Bohužel to byl také nejdeštivější den tohoto týdne. Přesto byla účast hojná. Na pochod vyrazilo celkem 45 účastíků, kteří tak všem dokázali, že je žádné překážky nezastaví.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x