Světový den diabetu 2017 ve fotografiích

Záplavu modrých nafukovacích balónků nešlo v úterý 14. listopadu na Karlově náměstí v Praze přehlédnout. Stejně jako na mnoha místech po celém světě, i zde si lidé připomínali Světový den diabetu tradičním pochodem, přednáškami i konzultacemi s odborníky.

Světový den diabetu 2017 ve fotografiích

Podívejte se, jak to včera na Karlově náměstí v Praze probíhalo. A pokud máte fotografie z jiné akce ke Světovému dni diabetu, které jste se zúčastnili, pošlete nám je na mail redakce@diastyl.cz. Rádi je ke článku připojíme.

Na Karlově náměstí vyrostly 14. listopadu velké bílé stany, ve kterých v průběhu dne probíhaly přednášky, měření a konzultace s odborníky.

Přišel také radní Hlavního města Prahy pro oblast zdravotnictví a bydlení, Ing. Radek Lacko, který nad akcí převzal záštitu.

Poslední přípravy bubeníků a účastníků pochodu těsně před startem ve 13 hodin.

Účast byla opět hojná, zdá se, že chladné počasí nikoho neodradilo.

Všechna stanoviště poskytovala měření a konzultace zdarma.

Karlovo náměstí se proměnilo v malou naučnou stezku.

Po absolvování alespoň dvou konzultací ve stanu získali zájemci průkaz SZÚ, který jim umožnil nechat si změřit cholesterol a glykemii zdarma v přistaveném modulu Golem – největším záchranářském vozidle Pražské zdravotnické záchranné služby.

Účastníci se dozvěděli mnoho praktických informací i z oblasti výživy.

Řada z nich využila i možnost nechat si zkontrolovat svůj zrak.

Velký prostor byl věnovaný srdečním onemocněním a obezitě.

Výsledky měření mohli zájemci ihned konzultovat s odborníky na místě nebo byli odkázáni na další vyšetření u lékařů specialistů.

V Táboře a Soběslavi se slavilo o den dříve

“U nás v Táboře jsme naplánovali Pochod proti diabetu o den dříve, tedy na 13. listopadu 2017. Ve 14 hodin se účastníci pochodu z Tábora, Sezimova Ústí sešli ve Farského ulici před klubovnou Dia, aby společným pochodem městem dali občanům najevo, že zde spolek diabetiků existuje, že nabízí velké množství aktivit, které pomáhají v boji s touto zákeřnou nemocí a že rádi přivítají každého, kdo projeví zájem o spolupráci. V akci nás přišli podpořit i studující ze Střední zdravotní školy v Táboře.  Jejich mládí, jejich přístup k celé akci byl obdivuhodný a právem jim patří velký dík. V týž den i v tentýž čas prošel náměstím v Soběslavi spolek diabetiků, kteří tvoří s Táborem a Sezimovým Ústím jeden celek, aby i zde informovali občany o své existenci, o své práci.v tomto městě. Přejme si, aby Světový den diabetiků – World diabetes day – naplnil myšlenku vzájemné podpory a spolupráce diabetiků,” napsala nám předsedkyně spolku Dia v Táboře, Anna Slunečková.

Ve Strakonicích se pochodovalo ve středu

Svaz diabetiků ČR Strakonice, pobočný spolek se jako každý rok připojil ke Světovému dni diabetu a uspořádal ve středu 15. 11. 2017 manifestační POCHOD PROTI DIABETU. Zapojilo se do něj odhadem 80 účastníků. Cílem akce bylo informovat  veřejnost o diabetu 2.typu.

Pro účastníky bylo připraveno měření glykemie a krevního tlaku zdarma. Měření zajišťoval OS ČČK, jmenovitě ředitelka Helena Mocová Linhartová a Marie Kadochová, vedoucí Domácí péče.
Zprávu ze Strakonic nám zaslala předsedkyně Svazu diabetiků Strakonice, Marcela Štveráková, společně s fotografiemi od Jiřího Egermaiera.

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x