Sugar R. Robinson: “Cukr” byla víc než přezdívka

Americký profesionální boxer Smith Walker Jr. přišel ke své profesní přezdívce Sugar Ray Robinson opravdu kuriózním způsobem. A diabetes v tom překvapivě nehrál vůbec žádnou roli. Je jen ironií osudu, že přezdívku "Cukr" dostal právě diabetik 1. typu.

Sugar R. Robinson: “Cukr” byla víc než přezdívka

Vlastním jménem Smith Walker Jr. vybojoval své první boxerské zápasy s vypůjčenou registrační kartou bývalého boxera Raye Robinsona, a právě tak přišel ke svému novému boxerskému jménu. Potom už jen stačilo, aby jeho trenér prohlásil, že jeho pohybový styl je „sladký jako cukr“ a další část přezdívky byla na světě.

Diabetes mu ve sportovní kariéře nezabránil

Opravdu velkou ironií bylo, že Ray byl diabetikem prvního typu, tedy cukr pro něj byl mnohem více než pouhou přezdívkou. Bez pravidelných injekcí inzulinu by ani nemohl zápasit.
K boxu se dostal přes svého kamaráda, který jej představil svému strýci, trenérovi boxu. Právě ten objevil Rayův obrovský boxerský talent.

Jakmile se Ray dostal na profesionální úroveň, už ji nikdy nesnížil. Byl držitelem rekordu v počtu čtyřiceti vítězství bez jediné prohry. Byl průkopníkem v boxu, ale i v jiném ohledu. Boxem si Robinson nevydělával pouze na své živobytí, ale jeho výdělky zaplatily i sekretářku, masérku, kadeřníka, hlasového trenéra, několik kondičních trenérů a také krásné ženy, kterými se neustále obklopoval.

Komplikacemi diabetu netrpěl

Diabetes Rayovi nezabránil být vzorem pro mnoho dalších boxerů, kteří se mu snažili vyrovnat. Žádné komplikace přímo z diabetu se u něj neobjevily, v pozdějších letech po ukončení kariéry se však u Robinsona projevila Alzheimerova choroba. Zemřel v roce 1989 v 67 letech.

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x