
Graviola vzpruží tělo přílivem vitamínů a antioxidační aktivitou. Zaměřit by se na ni měli nejen diabetici
Ne nadarmo se říká, že zdravá střeva jsou půlkou zdraví. Pokud jsou správně vyživena a osídlena prospěšnými bakteriemi, mají nejen vliv na vaše imunitní odpovědi. Probiotika jsou totiž zmiňována jako aktivní pomocníci pro úspěšný management krevní glukózy u diabetu II. typu.
Bez probiotik si mnozí z nás již nedokážou představit život. Pomáhají předcházet nepříjemné zácpě, budují odolnost proti infekcím. Jsou důležitá pro úspěšnou prevenci útoků škodlivých mikroorganismů. U diabetiků jsou pro mnohé neočekávanými spojenci boje s projevy zánětu.
Probiotikum jsou dobré zdravé bakterie, které působí na náš trávicí a imunitní systém a zůstávají v neustálé interakci s naší střevní flórou. Kromě toho, že udržují zdravá střeva, byl zkoumán jejich vliv na pacienty s diabetem II. typu. Bádání přineslo zajímavé výsledky.
Jedna ze starších studií dospěla k závěru, že užívání probiotik při cukrovce II. typu má slibný efekt v rámci snižování zastoupení HbA1c (glykovaný hemoglobin).
Poměrně nedávná studie, která se zaobírala účinkem probiotik a také symbiotik za účelem úspěšného managementu hladin krevní glukózy, potvrzuje, že oba potravinové doplňky byly uživatelům pro tento účel prospěšné.
Proč byste ještě měli sáhnout po probiotikách:
Proto je potřeba hlídat ji a v rámci prevence jejího vzniku nastává nutnost patřičně se zaměřit na složení vašeho jídelníčku. Nehlídaná ...
Probiotika lze poměrně snadno doplnit do těla pomocí vhodně zvolené stravy. Zelenina upravovaná mléčným kvašením, mléčné produkty nebo fermentované nápoje jsou výbornými pomocníky pro to, jak ozdravit vaši střevní mikroflóru. A nejlepší na tom je, že je máte častokrát doma ihned po ruce. Po čem tedy sáhnout, abyste ji dobře vyživili?
Kromě toho, že jsou třísloviny využívané ve fytoterapii, slouží například i k ochraně kožených výrobků, přidávají se do barev, mají svou ...
Chcete-li zvolit doplněk stravy probiotickými účinky, máte hned několik možností. Existují ve formě kapek nebo tobolek. Najdete v nich miliony až miliardy prospěšných mikroorganismů. Mohou obsahovat kombinace více kmenů (nejčastěji Saccharomyces boulardii, Lactobacillus rhamnosus GG, Saccharomyces boulardii, Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus rhamnosus). K dostání je rovněž forma symbiotik (probiotika s prebiotiky, která fungují jako potrava pro bakterie současně v jednom doplňku). V případě nerozhodnosti vám poradí váš ošetřující lékař nebo výživový odborník.
Zdroje: Hsph.harvard.edu, Mayoclinic.org, Ncbi.nlm.nih.gov
46146