Stop prodeji velikonočních cukrovinek v Británii?

Také vám přijde, že velikonoční čokoládoví zajíčci v obchodech plynule nahradili doprodej vánočních kolekcí? Výživoví poradci v Británii se proti tomuto postupu bouří a dokonce chtějí dosáhnout toho, aby byl prodej velikonočních čokoládových vajíček zcela zastaven.

Stop prodeji velikonočních cukrovinek v Británii?

Aktuální britská studie zaměřená na stravovací návyky zákazníků ukázala, že každý čtvrtý zákazník si koupil velikonoční čokoládové vajíčko a 50% zákazníků snědlo nějakou velikonoční cukrovinku již několik týdnů před Velikonocemi. V některých obchodech se totiž velikonoční zboží objevuje již těsně po Vánocích, což vnímá až 77 % dotazovaných jako zbytečně brzy. Výkonná ředitelka společnosti zabývající se veřejným zdravotnictvím, Shirley Cramer, k tomuto problému uvedla: „Uznáváme, že v rámci této zvláštní příležitostí, jakou Velikonoce beze sporu jsou, je důležitá shovívavost a zejména pohostinnost. Je však jasné, že mnoho obchodů a supermarketů tlačí výrobky příliš brzy do prodeje – opravdu není příliš obvyklé mít možnost si koupit například velikonoční vajíčka již v prvním lednovém týdnu.”

Dospělí Britové si dopřávají čokoládová vajíčka stejně jako děti

Z průzkumu vyplynulo, že řada lidí vnímá tuto brzkou nabídku spíše negativně. Domnívají se, že se jedná o velké pokušení zejména pro děti, ale i pro dospělé. Výživoví poradci v Británii nyní vyvíjí na obchodní řetězce a maloobchody tlak, aby změnily svůj obchodní marketing zaměřený na Velikonoce a dokonce, aby zcela zastavily prodej čokoládových velikonočních vajíček, což by významně pomohlo v prevenci obezity a diabetu 2. typu. Čokoládová vejce totiž představují v období Velikonoc v Británii asi tři čtvrtiny denního příjmu kalorií u dospělého. Vláda tento návrh velmi podporuje, jelikož v současné době je v Británii zavedena tzv. daň z cukru, která se snaží podpořit zdravý životní styl a omezit prodej potravin, které obsahují až příliš mnoho cukru či dalších škodlivých látek.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x