-- reklama --

Sportovní oblečení může být elegantní a funkční zároveň. Kvalitní materiály ocení zejména diabetici!

Sportovní oblečení může být elegantní a funkční zároveň. Kvalitní materiály ocení zejména diabetici!
Zdroj: Shutterstock

Současná móda je velmi tolerantní a i diabetici se tak mohou při výběru oblečení řídit pouze vlastním pohodlím a kvalitou. Z hlediska estetiky není na škodu inspirovat se ikonami francouzského stylu, ale proč si nevytvořit svůj vlastní, slušivý a jedinečný? Krásu, komfort i účelnost lze chytrou volbou outfitu snadno skloubit.

Zdravotní náramek upozorňující na chorobu nositele je slušivým doplňkem, který může zachránit život.

Nejúčinnější ochranou proti vlivu proměnlivého počasí je oblečení z tzv. funkčních materiálů. Jejich vhodnou kombinací či vrstvením můžete vytvořit praktický a pohodlný outfit, který nebudete chtít svléknout. Materiál vnější vrstvy chrání proti dešti a větru, vnitřní složka naopak odvádí pot. To ocení diabetici i další lidé, kteří trpí návaly horka či chladnými končetinami.

Technologické vychytávky v oblasti textilií

V bludišti názvů se laik snadno ztratí, proto zde uvádíme několik často používaných materiálů s výčtem jejich předních vlastností. Vyrábí se z nich prádlo, trička, kalhoty, sukně, bundy, ale i batohy a další doplňky.

  • DWR (Durable Water Repellent) je voděvzdorná úprava materiálu neboli impregnace. Materiály se upravují již při výrobě speciálním činidlem, tedy ještě před tím, než se z látky ušije oděv. Tato technologie odvádí kapky z povrchu pryč a tím zabraňuje vodě v prosáknutí dovnitř.
  • Lycra® je patentované elastické vlákno, které se používá jako příměs k jiným materiálům. Je velmi pružné a má vysokou tvarovou paměť. Výhodou je jeho vzdušnost, což ocení více se potící lidé, diabetiky nevyjímaje.
  • CoolDry® je speciální vlákno zajišťující volný přístup vzduchu k pokožce. CoolDry® spojuje komfort bavlny s rychleschnoucí vlastností polyesteru. Změnou průřezu vlákna se zvětšila plocha vlákna a tudíž i odpařovací povrch. Mezi tělem a vzduchem se tak vytváří stabilní mikroklima, které zabraňuje přehřátí a dehydrataci pokožky. Trpíte-li v souvislosti s diabetem kožními problémy, je tato technologie tou správnou volbou.
  • Softshell je dvou až třívrstvý pružný laminát. Produkty Soft Shell jsou větruvzdorné, vysoce voděodolné a prodyšné. Pokud vnitřní vrstvu laminátu tvoří fleece, materiál získá lepší tepelně-izolační vlastnosti, které mnoho diabetiků vyhledává kvůli chladnějším periferiím končetin.
  • Mikrovlákno Meryl Skinlife má bakteriostatický účinek, tj. brání množení bakterií a tím předchází zápachu. Pomáhá tak udržet pocit pohody a svěžesti, přestože máte zrovna náročný den. Na rozdíl od bakteriocidních látek neničí bakterie přirozeně se vyskytující na povrchu kůže. Účinná látka je uvnitř vlákna, nedostane se tak na kůži, nevyvolává alergie a její efekt je dlouhodobý.
  • Trička a polokošile značky CityZen se vyznačují tím, že na nich nejsou viditelné známky potu. Jsou vyrobeny z velmi příjemné, nemačkavé bavlny s vysokou gramáží. Díky speciální technologii, která pracuje s distribucí kapaliny v tričku, se pot nedostane na vrchní viditelnou vrstvu. Diabetici a ostatní lidé s vyšší mírou pocení se tak nemusí obávat nepříjemných map v podpaží či na zádech. Zároveň je materiál naprosto prodyšný a vnitřní strana rychle prosychá.

Jaké parametry by měla splňovat obuv pro diabetiky?

Pakliže diabetik zvolí nesprávně obuv, může se potýkat s tvorbou častých otlaků, puchýřů a jiných kožních komplikací. To představuje riziko ...

Ponožky, co neškrtí a nepadají

Zejména diabetici by pak měli myslet i na pořízení kvalitních ponožek do bot. Zde krátký výčet těch nejvhodnějších:

  • AVICENUM DiaFit jsou jemné bavlněné ponožky pro diabetiky s 90% podílem bavlny. Ta minimalizuje riziko alergických reakcí a ekzémů. Ponožky mají zdravotní lem a řetízkovanou špici, které nezpůsobují nepříjemné otlaky na nohou, lem na noze přitom výborně drží. Antimikrobiální úprava Sanitized® Silver zabraňuje rozmnožování mikroorganismů a tím redukuje zápach. Ponožky jsou prevencí syndromu diabetické nohy.
  • Ponožky z bambusových vláken mají v letních dnech teplotu až o 3 °C nižší než je teplota okolí. Bambusová vlákna nezpůsobují alergické reakce a také mají antibakteriální účinky. Ponožky jsou vyrobeny bez lemu především pro diabetiky, kteří často trpí otoky nohou a křečovými žílami.

Módní doplněk, který může zachránit život

Třešničkou na dortu každého šatníku bývá šperk. Zdravotní náramky s označením diagnózy jsou vhodné nejen pro diabetiky, ale i další skupiny pacientů s chronickým onemocněním. Vaše zdravotní omezení bude v případě nouze hned na očích a okolí vám tak bude moci rychleji pomoci. Kromě praktického využití však náramky představují i stylový doplněk zejména sportovního outfitu.

Zdroje: cityzenwear.cz, klimatex.eu

986

Diskuze k článku