Slavní s diabetem: Sonam Kapoor, královna Bollywoodu

Věřili byste, že tato bollywoodská filmová kráska onemocněla diabetem kvůli obezitě v dospívání? Bylo jí tehdy 17 let, měla zdravotní problémy, špatnou pleť a zkušenost s prací servírky. Dnes je jí 33 let, má postavu snů, je módní ikonou Indie a jednou z nejlépe placených hereček Bollywoodu.

Slavní s diabetem: Sonam Kapoor, královna Bollywoodu

Sonam Kapoor se narodila 9. června 1985 na předměstí Bombaje do prominentní herecké rodiny. Její otec je, stejně jako řada dalších příbuzných, herec a producent, matka pracovala jako modelka a později designérka. Díky svým rodičům se Sonam objevovala v médiích již od dětství. Věnovala se hudbě, tanci, vynikala v basketbalu a překvapivě i v rugby. Nic nenasvědčovalo tomu, že by měla mít potíže s obezitou. V dospívání se však její životní styl změnil a ručička na váze najednou ukazovala 90 kg. „Měla jsem snad všechny problémy, které obezita může způsobit. Byla jsem nemocná, měla jsem špatnou kůži a vlasy mi rostly na obličeji,“ vzpomná Sonam. Pak se přidala rezistence na inzulin a syndrom polycystických vaječníků (endokrinní porucha, která je jednou z hlavních příčin neplodnosti). Sonam věděla, že je třeba s tím něco dělat, ale chybělo jí to hlavní – motivace.

NEUVĚŘITELNÁ PROMĚNA NEBYLA ZADARMO

Sonam studovala divadlo a umění a chtěla se stát režisérkou nebo spisovatelkou. Když jí bylo 22 let dostala díky svým příbuzným příležitost dostat se k produkci filmu, které ráda využila, a záhy přišla i šance na velkou hereckou roli. Konečně tu byl důvod něco se sebou udělat. Pod vedením instruktorů zapracovala na své životosprávě a zhubla 35 kg za dva roky.
„Nová“ Sonam je veganka a dodržuje poměrně přísný dietní režim s vysokým podílem bílkovin a nízkým obsahem cukru. Pro natáčení bollywoodských filmů musí být v dobré kondici, takže pravidelně cvičí. Její tréninkový plán zahrnuje 30 minut kardio cvičení denně, taneční trénink 2x týdně a v ostatní dny jógu nebo pilates. Mimo to se věnuje joggingu, posilování a ve volném čase ráda hraje squash nebo basketbal. Pravidělně také medituje, aby byla v kondici i po psychické stránce. Diabetes kompenzuje s pomocí léků i inzulinu, který si aplikuje jednou denně.

SVŮDNÁ, ÚSPĚŠNÁ A VDĚČNÁ

Filmová kariéra Sonam Kapoor zpočátku připomínala houpačku – některé filmy byly naprostým komerčním fiaskem, jiné jí vynesly herecká ocenění. Faktem je, že dnes patří Sonam mezi nejpopulárnější indické herečky. Média ji přezdívají módní královna Bollywoodu pro její dokonalý styl. Díky svým úspěchům se objevila také v indické verzi magazínu Forbes, v roce 2015 byla zařazena mezi 100 nejvlivnějších žen na Twitteru a dostala se do první desítky nejsvůdnějších žen Indie.
Sonam je mezi lidmi známá svou otevřeností a upřímností. Nebojí se říct svůj názor, což jí občas přivede do problémů. Aktivně podporuje celou řadu charitativních projektů, například léčbu diabetu i rakoviny, etické zacházení se zvířaty, ale i práva leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů. Sonam je věřící, vyznává, stejně jako většina Indů, hinduismus. Říká, že víra je pro ni způsob, jak si připomenout, že má být za co vděčná.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x