Meat Loaf

Americký rockový a pop-rockový zpěvák a herec a vůbec jedna z největších ikon současné rockové scény. Známý je i díky své nemalé hmotnosti. Proto vás asi příliš nepřekvapí, když prozradíme, že již pár let žije s diagnózou diabetes 2. typu.

Meat Loaf

Diabetes ani astma mu nezabránily stát se úspěšným

Jeho vlastní jméno je Marvin Lee Adey. Svou slavnou přezdívku Meat Loaf (Sekaná) dostal už na střední škole. Sekanou k jídlu ale rád nemá. Vegetariánem byl dlouhých 15 let, ale pak se rozhodl maso jíst – nejraději má teď vepřové kotlety.

Narodil se roku 1947 v texaském Dallasu. Od svých 20 let žije v Los Angeles, kde vystupuje se skupinou Meat Loaf Soul (později Popcorn Blizzard). V roce 1977 vydali s textařem Jimem Steinmanem operní rockové album s názvem Bat Out Of Hell, které zaznamenalo obrovský úspěch a prodalo se ho 35 milionů kopií po celém světě. Podle „Guinessovy knihy rekordů 2000“ je nejprodávanějším albem v Británii vůbec. V 90. letech pokračoval s albem Bat Out Of Hell 2: Back Into Hell, které je s více než 20 miliony prodaných kopií považováno za jeden z největších hudebních návratů v historii hudby.

Přestože je známý jako zpěvák, Meat Loaf zpíval jen ve dvou filmech – Rocky Horror Picture Show (1975) a Králové ro(c)ku (2006). Důvodem je, že chtěl být brán vážně i jako herec. Meat Loaf se celkově objevil asi v 60 televizních a filmových rolích. Získal cenu Grammy a celkem 24 platinových a zlatých ocenění od RIAA.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x