Slavní a silní: Cukrovka není překážkou ke splněným snům a hvězdné kariéře

Slavní a silní: Cukrovka není překážkou ke splněným snům a hvězdné kariéře
Sharon Stone zvládá svou cukrovku s úsměvem Zdroj: Shutterstock

Cukrovka je chronické onemocnění, které stále častěji postihuje miliony lidí po celém světě. I proto stále více slavných otevřeně mluví o svém diabetu. A to nejen proto, aby ukázali, jakým způsobem se s takovou životní situací vyrovnávají. Stávají se inspirací pro ostatní a pomáhají o této nemoci zvýšit povědomí.

Tom Hanks

Tomu Hanksovi, ikonickému herci a dvojnásobnému držiteli Oscara, byla diagnostikována cukrovka 2. typu. Tato diagnóza ho přiměla přehodnotit nezdravý životní styl a stravovací návyky. Hanks dnes o své cukrovce otevřeně hovoří a motivuje lidi k péči o své zdraví.

„Jsem z generace líných Američanů, kteří si slepě užívali na party a nyní zjistili, že jsou nemocní. Byl jsem tlustý. Viděli jste mě ve filmech, víte, jak jsem vypadal. Byl jsem totální idiot. Myslel jsem, že se nemoci vyhnu tím, že vynechám z cheeseburgerů housky. Inu, chce to víc,“ citoval herce deník iDNES.cz.

Halle Berry

Hollywoodská herečka Halle Berry má cukrovku 1. typu, která jí byla diagnostikována poté, co v roce 2007 upadla do kómatu. Nikdy ji to však nepřimělo vzdát se své kariéry a pochybovat o tom, že by něco ve svém životě nemohla dokázat. Berry se stala první afroamerickou umělkyní, která získala Oscara za nejlepší herečku. Stala se také aktivistkou v oblasti osvěty diabetu.

Byl to okamžik, na který nikdy nezapomenu,“ řekla Halle o cukrovce pro Insider. „Musela jsem rychle reagovat na to, jakým způsobem žiju svůj život.“

Časté a dlouhé telefonní hovory mohou vést k problémům se srdcem

Téměř tři čtvrtiny světové populace ve věku nad 10 let vlastní mobilní telefon a zároveň celosvětově téměř 1,3 miliardy dospělých ve věku 30 až ...

Nick Jonas

Nick Jonas, člen populární hudební skupiny Jonas Brothers, má cukrovku 1. typu už od dětství. Od té doby se stal známým zpěvákem, kterého milují miliony fanynek po celém světě. Jonas založil rovněž také charitativní organizace a angažuje se ve vzdělávání lidí o cukrovce.

Salma Hayek

Herečka Salma Hayek si prožila diagnózu gestačního diabetu během těhotenství. Ta mnohdy budoucí maminky vyděsí a přiměje je, aby v budoucnu na své zdraví myslely o něco více – obvykle totiž tento typ cukrovky vymizí po porodu. Herečce se podařilo donosit zdravé dítě a následně se vrátit k herecké kariéře. Hayek se také stala mluvčí pro organizaci provádějící výzkum cukrovky.

Salma se ke zjištění těhotenské cukrovky vyjádřila pro magazín Glamour. „Nevíte, jestli bude dítě zdravé. Jste úplně mimo kontrolu. Celých devět měsíců mi bylo zle. Nevěděla jsem, jestli to je z těhotenství, nebo z cukrovky.“

Benjamin Levíček: Moje štěstí spočívá ve skvělém zázemí, které mi vytvářejí moji blízcí, říká nadaný nevidomý diabetik

Nevidomý je od narození, cukrovku mu diagnostikovali v 15 letech. Na jednoho mladého muže je to až až. Benjamin Levíček však žije napohled úplně ...

Randy Jackson

Randy Jackson, známý hudební producent a porotce televizní soutěže American Idol, má cukrovku 2. typu. Po své diagnóze se rozhodl pro změnu životního stylu a zlepšení stravovacích návyků. I Jackson o cukrovce často mluví a šíří osvětu.

Paula Deen

Slavné kuchařce Paule Deen byla diagnostikována cukrovka 2. typu. Tato diagnóza ji přiměla k přehodnocení svých receptů a propagaci zdravějšího stravování. Deen se stala aktivistkou v oblasti cukrovky a podporuje vzdělávání o této nemoci.

Cukrovka není překážkou

Tyto příběhy ukazují, že cukrovka nemusí být překážkou pro dosažení úspěchu a naplnění snů. Spolu s lékařskou péčí a zdravým životním stylem mohou lidé s cukrovkou vést plnohodnotný a aktivní život. Celebritám, které otevřeně mluví o své diagnóze, patří velký dík, protože tak přispívají k osvětě a snižování stigmatu spojeného s touto chorobou.

Zdroj: iDNES.cz, diastyl.cz, prozeny.cz

2318

Diskuze k článku