Slavné tváře značky Harley-Davidson žijí s diabetem

Slavné tváře značky Harley-Davidson žijí s diabetem

Legendární značku motocyklů Harley-Davidson asi není třeba představovat. Letos oslaví 116 let od svého založení a patří mezi deset nejuznávanějších značek na světě. Málokdo však zná lidi, kteří za jejím úspěchem stojí.

Bill Davidson: „Nekouřím a piju opatrně, jsem diabetik“

Jednou ze současných tváří značky je pravnuk zakladatele firmy, Bill Davidson, který jezdí po světě, aby se potkával s věrnými zákazníky. I on si však své místo u firmy musel zasloužit. „Tvrdě jsem pracoval na svém vzdělání a jeden z nejdůležitějších okamžiků mého života nastal, když mě firma přijala,“ přiznal Bill Davidson v jednom z rozhovorů. Typického motorkáře však připomíná pouze vzhledem. „Nekouřím a musím být opatrný i v tom, co piju. Jsem diabetik, takže se soustředím na to, abych si udržel zdraví,“ vysvětluje Bill. Jeho sbírka vozidel proto zahrnuje kromě pěkné řádky motocyklů Harley-Davidson také horské kolo, na kterém si během pobytu na chalupě udržuje fyzičku.

Willie G. Davidson: V 86 letech  inspiruje motorkáře svou vynalézavostí a vitalitou

Billův otec, Willie G. Davidson, synovo onemocnění velmi dobře chápe, má totiž diabetes 2. typu. Pro rodinnou firmu pracoval 49 let. Začínal jako designér s univerzitním diplomem v uměleckém oboru. Jeho návrhy byly vedení společnosti nejprve odmítány jako radikální a nepraktické, pak se však ukázalo, že mají obrovský úspěch. Willie se dostal do vedení a provázel firmu na cestě k úspěchu.

Po odchodu do důchodu i přes své zdravotní problémy (nesužuje ho pouze diabetes, ale nosí již 25 let naslouchátka) stále působí jako ambasador motocyklových závodů a inspiruje motorkáře svou vynalézavostí a vitalitou. Podporuje také různé sportovní události vztahující se k diabetu a ve svých 86 letech stále z domu navrhuje designové úpravy motocyklů značky Harley-Davidson.

125

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný