Skořice jako pomocník diabetika

Skořici máme spojenou především s cukrovím, svařeným vínem či štrůdlem pro její typické aroma. Skořice je ale zároveň i jednou z nejstarších léčivých bylin na světě. Znali ji už staří Egypťaně či Řekové.

Skořice jako pomocník diabetika

V kuchyni naprosto běžně používáme skořici mletou, ale i jako tvrdou dutou trubičku. Řada z nás přitom neví, jaké má pro nás další pozitivní účinky.

Skořice ovlivňuje hladinu cukru v krvi

Jedním z významných zdravotních účinků skořice je její pozitivní vliv na hladinu cukru v krvi. Skořice totiž pomáhá zvýšit citlivost buněk k inzulinu. Inzulin pak lépe pracuje a upravuje nám hladinu cukru a tuků v krvi bez nežádoucích výkyvů a zároveň snižuje nebezpečný cholesterol… tělo lépe využívá potravu a lépe ji spaluje.

Hodí se i při problémech s tlakem či cholesterolem

Skořice je proto vhodná pro lidi trpící nadváhou, zvýšenou hladinou cholesterolu či zvýšeným krevním tlakem, což jsou tak zvané rizikové faktory ohrožující naše zdraví, a doporučuje se také pro osoby ohrožené diabetem, i jako doplněk léčby pro diabetiky. Protože skořice běžně nezkonzumujeme tak velké množství, jak bychom pro své zdraví potřebovali, je možné ji užívat i ve formě extraktu v doplňcích stravy.

Víte, že…

skořice je vlastně kůra z tropického stromu skořicovníku cejlonského? Skořicovník roste především v tropických oblastech jako je Brazílie, Jamajka, Čína, Austrálie nebo Seychellské ostrovy.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x