Sharon Stone cukrovku tajila

Americká herečka, modelka a producentka Sharon Stone se proslavila v roce 1992 rolí v erotickém thrilleru Základní instinkt.O tři roky později již držela v ruce Zlatý glóbus pro nejlepší herečku za film Casino. Pravdu o svém zdravotním stavu však dlouho tajila právě kvůli kariéře.

Sharon Stone cukrovku tajila

Sharon Vonne Stone  se narodila v roce 1958 jako druhá ze čtyř dětí účetní Dorothy a dělníka Josepha Williama Stone. Její život se původně ubíral zcela jiným směrem, než k Hollywoodu. Studovala na pensylvánské Edinboro College dějiny umění a literatury.

Krása zvítězila nad studiem

V 17 letech získala titul Miss Pennsylvánie. I díky tomu později média vytvořila mýtus nejinteligentnější sexy herečce. Ona sama ho podpořila tvrzením, že má IQ 148 a je členem Mensy. Později přiznala, že není. Aby se stala modelkou a herečkou, rozhodla se odejít ze školy a přestěhovala do New Yorku. Tam už zahájila úspěšnou kariéru, pózovala pro časopisy Vogue a Elle, objevovala se i v reklamách.
Na hollywoodské nebe se dostala především rolí v Základním instinktu, kde byl jejím hereckým partnerem Michael Douglas . Tehdy byla označena za jednu z 50 nejkrásnějších žen na světě a nafotila fotky pro Playboy. Díky tomu, že ovládá karate a box, hrála i v akčních filmech. Třeba po boku Arnolda Schwarzeneggera  v Total Recall.

O své cukrovce dlouho mlčela

Nic ale není tak růžové, jak se může na první dojem zdát. V září 2001 skončila v nemocnici s cévní mozkovou příhodou. „Z nemocnice jsem odešla s krátkodobou i dlouhodobou ztrátou paměti. Necítila jsem levou nohu a neslyšela na pravé ucho. Měla jsem povislou jednu stranu obličeje,“ popisovala. Tehdy přiznala cukrovku a astma, které tajila kvůli kariéře.

Adoptovala tři syny

Autoimunitní onemocnění jí také připravilo o možnost mít vlastní děti. Byla vdaná s televizním producentem Michaelem Greenburgem a později s reportérem Philem Bronsteinem, se kterým se snažila založit rodinu. Po dvou potratech adoptovala syna Roana Josepha Bronsteina a po rozvodu se ujala ještě Lairda Vonne a Quinna Kelly. Jim vedle hereckých aktivit věnuje veškerý čas.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x