Sexy Moderátorka Eva Decastelo

I když sličná moderátorka Eva Decastelo (37) tvrdí, že v životosprávě není úplně nejdůslednější, opak je zřejmě pravdou. Možná i proto, že v jejím životě hrála a hraje významnou roli cukrovka.

Sexy Moderátorka Eva Decastelo

Když jste před šesti lety čekala Michaelka, měla jste těhotenskou cukrovku. Jak jste ji prožívala, jak vás to omezilo?
Jsem na sladkostech závislá, miluju třeba zmrzliny, těch dokážu denně sníst několik. Takže když mi pan doktor oznámil, že se musím hlídat, začalo peklo. Navíc jsem s Michálkem musela poslední měsíce těhotenství ležet, tak to bylo o to těžší.

Při očekávání Zuzanky o několik let později jste toho byla ušetřena?
Naštěstí. Ale možná to bylo i tím, že jsem začala víc lítat kolem Míši. Měla jsem míň pracovního stresu a díky manželovi, který vařil, jsem se začala i líp stravovat. Prostě jsem vynechala pár problematických věcí a nejspíš se to projevilo i na těhotenství.

MANŽEL SE KVŮLI CUKROVCE HLÍDÁ

Máte někoho s diabetem ve svém okolí?
V rodině mého manžela se cukrovka objevuje. Měl ji jeho děda a teď se s ní léčí i otec. Manžel se proto hlídá. Někdy mám pocit, že až moc přísně.

Myslíte, že máte dost informací o cukrovce, jejích příčinách, její léčbě?
Informací je asi celkem dost, ale vnímat jsem je vlastně začala, až když se to začalo týkat mě samotné.

Manžel se tedy hlídá. I vy žijete tak, abyste jednou vy sama nemusela navštěvovat diabetologa?
Tak to asi ne. Například, co se týče sladkostí, jsem nedůsledná. A to důsledně nedůsledná. Vím, že je to ostuda, ale já sladké miluju.

CO PŘIBERU, SHODÍM

Po těhotenství jste neskrývala nespokojenost s pár kily navíc. Už to máte za sebou?
Za sebou mám nespokojenost. Je otázka, jestli i pár kil navíc. Ale váhu si hlídám, s dětmi toho hodně nachodím, naběhám, občas jdu plavat, cvičit. A snažím se i hlídat v jídle. Myslím, že kromě mlsání se mi to celkem daří.

Musela jste se snažit hlídat i v mladickém období, kdy jste byla modelkou? Po snídani před ranní sprchou vyzvracet, jak se o modelkách traduje?
Mám obrovské štěstí, protože moje genetická výbava je zázračná, proto jsem se nikdy nemusela nějak drasticky omezovat v jídle. Je pravda, že když se úplně spustím, mám trochu tendenci přibrat, ale není to nic, co bych nedokázala při troše úsilí zase shodit. A to mám naštěstí odjakživa. Takže doufám, že mi to vydrží.

A když už mluvím o modelingu, nebyla jste malinká? Ani ne 160 centimetrů…
Já jsem nikdy nebyla klasická modelka. A hlavně, když jsem pochopila, že nevyrostu, zaměřila jsem se jiným směrem. Hrála jsem v divadle, moderovala a propracovávala se do televize.

Zpěv vás nikdy nelákal?
Vzhledem k tomu, že můj rozsah jsou tři tóny, nemohla jsem o tom ani uvažovat.

Původně jste studovala pedagogickou školu. To jste opravdu plánovala být učitelka?
Plánovala, ale po prvním dnu mezi dětmi jsem pochopila, že to dělat nemůžu. Nějak jsem neměla u dětí přirozený respekt. Takže bych byla dobrá učitelka do chvíle, než bych jim měla něco přikázat. Možná kdybych vyrostla… 🙂

I po dvou dětech máte skvělou postavu. Co pro to musíte dělat?
Většinou na tohle odpovídám, že stačí mít dvě hyperaktivní děti a vyběháte cokoliv. Ale faktem je, že k tomu musíte přidat trochu pohybu navíc. Možná bych nemusela, kdyby mě manžel nevykrmoval.

DALŠÍ MIMINKO? MOŽNÁ

Co se týče jídla, tam to ale bude asi v pořádku, váš manžel miluje řeckou kuchyni, takže máte hodně zeleniny.
Máme spoustu zeleniny, protože manžel ji i sám pěstuje. Spousty zeleniny – od rajčat, paprik, lilků přes kedlubny až třeba k pórku nebo kapustě. Dřív jsem většinu těch věcí, co pěstuje, ani nejedla, ale on je umí i uvařit, takže neprotestuju.

Takže na talíři zeleninu z vlastní zahrádky… Na co z ní jste nejvíce pyšná?
Pyšná je možná trochu přehnaný slovo. Ale jak jednou ochutnáte domácí česnek, nemůžete už nikdy jíst ten kupovaný. Nám se česnek naštěstí daří.

Dvě děti tedy dají zabrat, třetí neplánujete?
Kdybych chtěla pozlobit manžela, tak řeknu, že máme v plánu další miminko.

Manžel už nechce?
Ani jeden se mu nebráníme, jen mu momentálně brání naše děti, které se ráno v šest rozeběhnou, aby večer zaběhly bez jediné zastávky do postele a usnuly. Nějak nemáte ani pomyšlení na nějaké další miminko, protože by vám na něj asi nezbyl prostě čas.

A čemu všemu kromě rodiny věnujete čas teď?
Mám překvapivě hodně práce. Od září budu každý týden na obrazovce v novém pořadu NewLook, kde se věnujeme stylu, módě a kosmetice. Navíc moderuju komerční i nekomerční akce, plesy, golfy a večírky. V poslední době máme spoustu moderování s Lukášem Langmajerem, což je ohromná zábava. I u běžných akcí se hosté výborně baví. Máme taky zájezdní představení. Takže se vlastně nezastavím. Do toho se věnuji PR.

A to všechno s dětmi?
Naštěstí se s manželem výborně doplňujeme. Takže když potřebuju jet do práce, manžel děti krásně zvládne.

PROŠLA SNAD VŠÍM

Cokoliv vás v oblasti šoubyznysu napadne, setkali jste se tam i s Evou Decastelo. Kromě zpěvu, jak sama poznamenala v rozhovoru. Decastelo, rozená Aichmajerová, pochází z Litoměřic, herečkou, modelkou a moderátorkou se ale stala, až když vyrazila do „velkého světa“. Nejdříve se od 14 let věnovala modelingu a natáčení reklam. Má na kontě pár divadelních a pár filmových rolí. Jako herečka se objevila především v zahraniční produkci (hrála například jednu z hlavních rolí v pokračování seriálu Xena či v americkém seriálu Immortal s hercem Lorenzem Lamasem, v Česku ve filmech Panic je nanic nebo Bolero. Zahrála si i Ulici. Nyní je na obrazovkách k vidění především jako moderátorka lifestylových pořadů.
Text: Jan EXNER
Foto: Hair studio Honza Kořínek/Petr Kozlík

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na