S léky na erekci proti infarktu

Proslulé modré tabletky na potíže s erekcí, a další léky z této skupiny, tzv. inhibitory PDE5, si možná najdou cestu i do diabetologických ordinací.

S léky na erekci proti infarktu

Časopis Heart vloni zveřejnil výsledky studie, ve které byli sledováni muži léčící se s diabetem 2. typu, vysokým krevním tlakem a současně s impotencí. Ukázalo se, že pacienti z této skupiny, kterým lékaři předepsali výše zmíněné léky na erektilní dysfunkci, měli o 46% menší pravděpodobnost úmrtí na srdeční choroby a o 38% nižší riziko infarktu.

„U diabetiků je riziko srdečních chorob zvýšené, takže léčba, která by ho snížila je naléhavě potřeba. Výhodou je, že léky na erektilní dysfunkci jsou již schválené pro použití. Pokud další studie potvrdí jejich prospěšnost pro diabetiky, mohl by být tento způsob léčby poměrně brzy zahájen,“ uvedl Andrew Trafford, člen
výzkumného týmu z univerzity v Manchesteru.

Vědci chtějí nyní zjistit, zda by z této léčby mohly mít prospěch i ženy. Výsledky výzkumu rozhodně nebyly překvapením pro nadaci British Heart Foundation, podporující
léčbu srdečních onemocnění a poruch, která studii financovala. „Léky jako Viagra byly původně ve Velké Británii vyvíjeny právě pro léčbu kardiovaskulárních poruch,“ vysvětluje profesor Jeremy Pearson, zástupce nadace. Vidí v lécích na erekci slibný potenciál v boji proti onemocněním srdce.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x