S diabetem na Mount Everest

U příležitosti světového Týdne diabetu 2019 uveřejnil horolezec Taylor Adams svůj příběh o tom, jak před nedávnem s diabetem 1. typu zdolal vrchol Mount Everestu. Dokázal tak, že i lidé se zdravotním znevýhodněním mohou dosáhnout svých vysněných cílů.

S diabetem na Mount Everest

Taylor Adams stal teprve čtvrtým diabetikem 1. typu, který vystoupal na Mount Everest. Tento Američan, který k léčbě diabetu využívá inzulínovou pumpu, se snažil svým výkonem napomoci zvýšení povědomí o diabetu u široké veřejnosti. Jeho sportovnímu výkonu předcházela samozřejmě svědomitá příprava a plánování, při které Taylor řešil například na i to, jak zabránit inzulinu, aby v tak vysoké nadmořské výšce zamrzl. Proto inzulin neustále zahříval vlastním tělem a v noci měl všechny potřebné kompenzační pomůcky u sebe ve spacáku. V polovině cesty musel Taylor vyměnit set své pumpy a doplnit inzulín, který mu přivezl vrtulník.

Dalším snem tohoto horolezce je zdolat všech sedm nejvyšších vrcholků pozemských kontinentů. Prostřednictvím portálu gofundme se mu již podařilo získat téměř tři čtvrtiny cílové částky, kterou bude na výpravu potřebovat.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

 

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x